М
Молодежь
К
Компьютеры-и-электроника
Д
Дом-и-сад
С
Стиль-и-уход-за-собой
П
Праздники-и-традиции
Т
Транспорт
П
Путешествия
С
Семейная-жизнь
Ф
Философия-и-религия
Б
Без категории
М
Мир-работы
Х
Хобби-и-рукоделие
И
Искусство-и-развлечения
В
Взаимоотношения
З
Здоровье
К
Кулинария-и-гостеприимство
Ф
Финансы-и-бизнес
П
Питомцы-и-животные
О
Образование
О
Образование-и-коммуникации
skrrrpapa
skrrrpapa
20.09.2022 16:41 •  Право

хоть как-то рещить задачу )))
У жовтні 2007 року Петріковський С. звернувся до суду з позовом до Приватного сільськогосподарського підприємства «Перемога» про стягнення боргу із заробітної плати та відшкодування моральної шкоди.
Петріковський С. зазначив, що в 2000 році на базі КСП «Перемога» було створено ПСП «Перемога» де він залишився працювати головним агрономом.
За період з 1 січня 2004 року внаслідок недотримання відповідачем Галузевої угоди агропромислового комплексу, інших порушень трудового законодавства (незаконне переведення на неповний робочий день, відсторонення від роботи, недостовірний облік відпрацьованого часу, виплати заробітної плати нижче мінімального розміру, нездійснення індексації заробітної плати) йому було недоплачено 29531,79грн.
Посилаючись на це, Петріковський С стягнути на свою користь заборгованість із заробітної плати та компенсацію втрати частини доходів у зв’язку із зростанням споживчих цін у сумі 34533,63грн., та на відшкодування моральної шкоди 15000грн.
29 липня 2009 року Петріковський С. збільшив розмір позовних вимог стягнути з відповідача на свою користь борг із заробітної плати та на відшкодування втрати частини доходів компенсацією в загальній сумі 51090,16грн., посилаючись на те, що порушення його прав відбулося до його звільнення з роботи 01.12.2007р. На відшкодування моральної шкоди позивач стягнути на свою користь з відповідача 30000грн.
Яким чином встановлюється розмір нарахованої заробітної плати?
Якими нормативно-правовими документами регулюється порядок та розміри нарахування заробітної плати?
Які дії повинен вчинити суд для з’ясування розміру заробітної плати недоплаченої позивачеві?
Які платежі підлягають обов’язковому відрахуванню з заробітної плати?
Як визначається сума компенсації втрати частини доходів у зв’язку з затримкою їх виплати?
Яким чином обчислюється компенсація у випадку, коли грошовий дохід (зарплата) було нараховано, але вчасно не виплачено?
У яких випадках відбувається відшкодування власником або уповноваженим ним органом моральної шкоди працівнику? Чи повинен відшкодувати відповідач завдану Петріковькому С. моральну шкоду?
Яке рішення повинен ухвалити суд? Обґрунтуйте ваш висновок.

👇
Открыть все ответы
Ответ:
Ariana030709
Ariana030709
20.09.2022
Правова держава-це суверенна,політико-територіальна організація публічної влади,яка ґрунтується на принципах поваги і законодавчого визнання прав і свобод людини,законності,верховенства права.
Ознаки України як правової держави:
1.Верховенство права(ст.8.Конституції України).Цей принцип означає,що не держава створює право,а навпаки,право є основою організації і життєдіяльності держави в особі її органів і посадових осіб.Тому не держава надає права і свободи людині,а народ створює право,щоб,насамперед,обмежити ним державну владу.
2.Безперервне визнання і нормативне утвердження сувернітету народу,як єдиного джерала публічної влади.
3.Нормативне врегулювання і практичне забезпечення реалізації принципу поділу державної влади на законодавчу,виконавчу і судову.
4.Забезпечення і гарантія прав,свобод і законних інтересів людини та громадянина.
5.Рівність усіх громадян перед законом і судом.
6.Максимальні гарантії прав і свобод людини й громадянина.
7.Визнання міжнародних правових актів
8.Взаємна відповідальність особи і держави за свою діяльність.
9.Високий рівень правосвідомості та правової культури громадян.
Таким чином,в Україні є достатні нормативні умови,необхідні для формування повноцінної правової держави.Конституція України проголосила Українську державу правовою.
4,7(69 оценок)
Ответ:
SMKate
SMKate
20.09.2022
Система права – это представленная в совокупной связи отраслей права общеобязательная воля господствующего класса или всего общества. В юридической литературе система права определяется как его внутреннее строение, которое выражается в единстве и согласованности действующих в стране правовых норм. С таким определением согласиться нельзя в силу его логической противоречивости. Систему права нельзя отождествлять с его внутренним строением, ибо внутреннее строение – это взаимосвязи компонентов явления, а не просто их совокупная связь. Иначе говоря, система только фиксирует совокупную связь компонентов явления, а внутреннее строение указывает как они связаны между собой. Система права складывается из отраслей права.
Отрасль права – это представленная в определенной системе юридических норм, обусловленная специфической формой общественных отношений государственная воля господствующего класса или всего общества.
Отрасль права состоит из определенной группы юридических норм. Эта группа обязана своим возникновением и существованием определенной форме общественных отношений. Так, например, гражданское право охватывает собой юридические нормы, которые связаны с имущественными отношениями.
Отрасль права представляет собой сложное нормативное образование.
Во-первых, это волевое образование, которое выражает собой определенную форму общественных отношений и существует в виде обособленной группы юридических норм, связанных между собой.
4,7(1 оценок)
Это интересно:
Новые ответы от MOGZ: Право
logo
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?
Спроси Mozg
Открыть лучший ответ