Между АО «Первомайская заря» и магазином был заключен договор, в соответствии с которым АО обязывалось осуществлять поставку готовой женской и мужской одежды определенных фасонов и размеров с учетом сезона в течение всего года равными партиями, а магазин — оплачивать товар не позднее чем на следующий день после факсимильного сообщения поставщика о сдаче товара перевозчику. В январе поставка была осуществлена не в полном объеме, о чем покупатель не был предупрежден, однако магазин произвел оплату в полном объеме.
В феврале АО поставило только женскую одежду, не предупредив покупателя о непоставке мужских костюмов.
В марте, письменно известив покупателя, что ему направлена мужская и женская одежда в соответствии с договором, АО фактически лишь восполнило недопоставку за январь и февраль. Магазин же вновь произвел оплату в полном объеме.
В связи с неритмичностью поставок и систематическим нарушением условий договора акционерным обществом магазин поставил вопрос о переводе своего контрагента на последующую оплату: после получения и приемки товара по количеству, качеству и ассортименту. Поставщик категорически возражал против этого, ссылаясь на содержащееся в договоре условие о порядке оплаты.
Магазин предупредил поставщика, что в порядке самозащиты принимает решение об изменении порядка оплаты. АО заявило, что такое действие магазина будет незаконным привлечением поставщика к ответственности, что это противоречит условиям договора, в котором не предусмотрена возможность применения данной санкции.
Дайте определение понятия гражданско-правовой ответственности.
Каковы функции и значение гражданско-правовой ответственности?
+Является ли в сложившейся ситуации перевод на последующую оплату мерой гражданско-правовой ответственности?
ответ: система прав і свобод людини включає в себе економічні, соціальні, політичні, екологічні, культурні, громадянські та особисті права і свободи громадян.
економічні права — це можливості людини реалізувати свої здібності і здобувати засоби для існування, беручи участь у виробництві матеріальних та інших благ. конституція україни (ст. 41-45) передбачає: кожен має право на власність. всі форми власності рівні. ніхто не може бути протиправно позбавлений права власності.
соціальні права — можливість людини і громадянина по забезпеченню належних соціальних умов життя та на соціальний захист. в конституції україни (ст. 46-49, 51, 52) передбачається: кожен має право на житло. ніхто не може бути примусово позбавлений житла інакше як на підставі закону за рішенням суду.
екологічні права — права людини на безпечне екологічне середовище. це право на чисте повітря, землю, воду і продукти харчування. кожен має право на безпечне для життя і здоров'я довкілля та на відшкодування завданої порушенням цього права шкоди.
культурні права — можливості збереження і розвитку своїх духовних інтересів і здібностей, індивідуального образу та національної самобутності, доступу до духовних здобутків людства, їх засвоєння, використання та участі у їх подальшому розвитку (ст. 50, 53, 54 конституції україни).
політичні та громадянські права — можливості дійсного народовладдя, створення таких взаємовідносин влади і людини, при яких влада виражає інтереси людини, система правовідносин що будуються на взаємопорозумінні і взаємодії органів влади і громадянина.
особисті права і свободи людини — юридичні можливості фізичного, духовного та інтелектуального існування людей як особистостей (ст. ст. 27- 35 конституції україни).
кожна людина має невід'ємне право на життя.
ніхто не може бути свавільно позбавлений життя. обов'язок держави — захищати життя людини.
кожен має право захищати своє життя і здоров'я, життя і здоров'я інших людей від протиправних посягань.
кожен має право на повагу до його гідності.
ніхто не може бути підданий катуванню, жорстокому, нелюдському або такому, що принижує його гідність, поводженню чи покаранню.
жодна людина без її вільної згоди не може бути піддана медичним, науковим чи іншим дослі.
кожна людина має право на свободу та особисту недоторканність.
усі люди є вільні і рівні у своїй гідності і правах — ст. 21 конституції україни.