М
Молодежь
К
Компьютеры-и-электроника
Д
Дом-и-сад
С
Стиль-и-уход-за-собой
П
Праздники-и-традиции
Т
Транспорт
П
Путешествия
С
Семейная-жизнь
Ф
Философия-и-религия
Б
Без категории
М
Мир-работы
Х
Хобби-и-рукоделие
И
Искусство-и-развлечения
В
Взаимоотношения
З
Здоровье
К
Кулинария-и-гостеприимство
Ф
Финансы-и-бизнес
П
Питомцы-и-животные
О
Образование
О
Образование-и-коммуникации
Siruk217
Siruk217
01.04.2020 22:45 •  Право

Звонарева усыновила ребенка непосредственно из родильного дома в возрасте одного месяца и десяти дней. Она работает врачом-педиатром в родильном доме. Имеет ли она право на получения пособий связанных с материнством отцовством и детством? Каких видов?

👇
Открыть все ответы
Ответ:
123polinapolina
123polinapolina
01.04.2020

Відповідь:

Відповідно до частини 2, статті 34 Цивільного кодексу України: “У разі реєстрації шлюбу фізичної особи, яка не досягла повноліття, вона набуває повної цивільної дієздатності з моменту реєстрації шлюбу”. Слід зазначити, що 17-річна Оксана є особою, яка має повну цивільну дієздатність. Згідно зі частиною 4, статті 35 Цивільного кодексу України: “Повна цивільна дієздатність, надана фізичній особі, поширюється на усі цивільні права та обов'язки”. Також, в задачі вказується на конкретний факт дарування бабусею квартири, вказаній у задачі Оксані. Це вказує на вчинений 5 років тому усний договір дарування, який підтверджує її власність на квартиру.

Виходячи із вищезазначеного, а також на вказані в задачі факти, слід констатувати, що ствердження батьків є недоречними та неправомірними, в даному випадку дозвіл від батьків не потребується, тому що Оксана після одруження є особою із повною цивільною дієздатністю, і здатна самостійно, без письмової згоди батьків вчиняти правочини предметом яких є нерухоме майно.

4,6(89 оценок)
Ответ:
killbestrong
killbestrong
01.04.2020

Відповідь:

Є кілька можливих  варіантів вирішення цього питання, залежно від наявності/відсутності певних об-ставин. У задачі вказано, що Михайло працює на приватній фірмі і навчається заочно, а тому:

1 варіант. Михайлові в порядку вимог частини першої ст. 35  Цивільного кодексу України (далі – ЦУК), могла бути надана повна цивільна дієздатність. цитата «Повна цивільна дієздатність може бути надана фізичній особі, яка досягла шістнадцяти років і працює за трудовим договором…» Але сам факт праце-влаштування за трудовим договором не  є підставою для надання повної цивільної дієздатності, тому що згідно вимог частини другої цієї ж статті «Надання повної цивільної дієздатності провадиться за рішенням органу опіки та піклування за заявою заінтересованої особи за письмовою згодою батьків (усиновлювачів) або піклувальника, а у разі відсутності такої згоди повна цивільна дієздатність може бути надана за рішенням суду». Якщо таке рішення було прийняте, то Михайло є особою з повною ци-вільною дієздатністю і вправі  розпоряджатися будь-яким власним майном на свій розсуд.

2 варіант. Якщо Михайлові не було надано повну цивільну дієздатність в порядку вимог ст. 35 ЦКУ, то згідно ст. 32 цього ж Кодексу фізична особа у віці від чотирнадцяти до вісімнадцяти років (не-повнолітня особа) має право: самостійно вчиняти дрібна побутові правочини ( тобто правочини щодо предмета, який має  невисоку вартість); здійснювати особисті немайнові права на результати інтелектуальної, творчої діяльності, що охороняються законом; самостійно розпоряджатися своїм заробітком, стипендією або іншими доходами; бути учасником (засновником) юридичних осіб, якщо це не заборонено законом або установчими документами юридичної особи; самостійно укладати договір банківського вкладу (рахунку) та розпоряджатися вкладом, внесеним нею на своє ім'я (грошовими коштами на рахунку). А от розпоряджатися транспортними засобами або нерухомим майном так само як і набувати у власність транспортні засоби або нерухоме майно, неповнолітня особа може лише за згодою батьків (усиновлювачів) або піклувальників, яка повинна бути викладена письмово і нотаріально посвідчена та з дозволу органу опіки та піклування. Якщо такої згоди від батьків не було, а також не було отримати дозвіл органу опіки та піклування, то правочин є нікчемним (ст. 224 ЦКУ).

Пояснення:

4,8(52 оценок)
Это интересно:
Новые ответы от MOGZ: Право
logo
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?
Спроси Mozg
Открыть лучший ответ