За статею 43 Конституції України, заборонено використовувати працю неповнолітніх громадян. Залучати осіб молодше вісімнадцяти років до підіймання і переміщення речей, маса яких перевищує встановлені для них граничні норми, забороняється. Підлітків не можна призначати на роботи, які пов'язані виключно з підійманням, утриманням або переміщенням важких речей.
Вага окремого вантажу та сумарна вага вантажу, який повинні підіймати та переміщувати підлітки, не повинна перевищувати граничних норм, зазначених у таблицях вищезазначеного наказу. Окрім того, в разі якщо трудовим договором не було передбачено виконання обов’язків з підіймання та переміщенням важких речей, працівник має право відмовитися від виконання обов’язків, не обумовлених трудовим договором.
Також оплата праці в умовах, що відхиляються від нормальних До умов, що відхиляється від нормальних, відноситься виконання робіт різної кваліфікації. Згідно ст. 150 ТК РФ при виконанні працівником робіт різної кваліфікації його праця повинна оплачуватіся за роботою вищої кваліфікації.
Відповідь:
Повна цивільна дієздатність може бути надана фізичній особі, яка досягла шістнадцяти років і працює за трудовим договором, а також неповнолітній особі, яка записана матір'ю або батьком дитини. Крім цього повна цивільна дієздатність може бути надана особі, яка досягла шістнадцяти років і яка бажає займатися підприємницькою діяльністю. Разом з тим така особа, як підприємець, може бути зареєстрована лише за наявності письмової згоди на це батьків (усиновлювачів), піклувальника або органу опіки та піклування. У цьому разі особа набуває повної цивільної дієздатності з моменту державної реєстрації її як підприємця.
Надання повної цивільної дієздатності провадиться за рішенням органу опіки та піклування за заявою заінтересованої особи та письмовою згодою батьків (усиновлювачів) або піклувальників. У разі відсутності такої згоди повна цивільна дієздатність може бути надана за рішенням суду.
Пояснення: