Учительница младших классов в один из сентябрьских дней привела учеников руководимого ею класса на территорию государственного заповедника с целью ознакомления их с флорой края и отдыха на природе. В заповеднике школьники собирали ягоды, шишки, рвали цветы, ловили бабочек, лазили на деревья и т.п. Инспектор охраны заповедника, обнаружив группу школьников, предложил учительнице немедленно собрать их, чтобы объяснит правила поведения на территории заповедника. Детям он сказал, что весь животный и растительный мир заповедника является неприкосновенным и они нарушают это требование. Учительнице и детям он пояснил, что посещение заповедника допускается только с разрешения его дирекции и просил это учесть.
Правильно ли поступил директор охраны заповедника?
Действительно ли все из того, что делали школьники, запрещено на территории заповедника?
на мою думку людина та держава не може існувати без закону та порядку. Сама держава має базуватися на законові.
Чому людство вирішило створити закони? На сам перед, можливо, усім би було краще жити без законів та порядку, згідні? Але на світі був би хаос, безвладдя. Закон дозволяє регулювати відносини людей між людьми, соціумом та все ж таки державою вцілому. Ні один закон не може бути без обов"язків, де є закон, там і мають бути обов"язки. Правовідносини, права, обов"язки вже зароджувалися із давних часів та народів. Ще Київська Русь мала свої закони, примітивні, але вже демократичні для того часу. Якби не було закону, хто б зна, що було б із людством? Люди зрозуміли, люди розвиваються, більше мислять та діють, та забезпечують усе це законом та правом. Якби не було закону, не було б і прав, прописаних у ньому. Тому люди не мали б прав ніяких.
Закон потрібен, і він повинен застосовуватися для усіх, адже усі рівні перед законом. Немає закону, немає порядку, немає порядку - немає держави, немає держави - немає суспільства, яке навчилося цінувати чуже життя, та вцілому ж і своє, та свої та чужі права.