Уявіть себе офiцiйними ігачами на виборах народних депутатів України. Проаналізуйте ситуації та визначить, чи містять вони порушення процедури волевиявлення громадян. Якщо так, то якi саме. А. Глава родини Іван Іванович у день голосування прийшов на виборчу Дiльницю з п'ятьма паспортами членiв своєï сім'ї й пояснив члену комісі: Ми вдома усі визначились, як будемо голосувати. Тому сім'я довірила цю процедуру менi. Дайте мені, будь ласка п'ять бюлетенів». . - відповів член виборчої комісії, й видав бюлетенi.
Б. Студент В. запізнювався на побачення, а до кабiн таемного голосування вишукувалася велика черга. Тоді, побачивши, що так робить багато хто з присутніх, він швиденько прилаштувався біля дверей зали й поспіхом заповнив бюлетень.
В. Напередодні голосування ректор університету зібрав студентів і заявив: «Усі, хто навчається у нас, голосують за партію М. Ми перевірятимемо й вживатимемо до непослухiв вiдповiднi заходи!»
Об'єкт правопорушення: суспільні відносини у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху та експлуатації транспортних засобів, а також відносини власності.
Об'єктивна сторона (дії, наслідки, причинний зв'язок): підкладання на трамвайні колії болтів і гайок, що призвело до сходження трамвайного вагону з рейок.
Суб'єкт: Микола, Павло
Суб'єктивна сторона (ставлення суб'єктів до вчинюваних дій): виражена у формі необережності, оскільки Микола та Петро або 1) передбачали можливість настання шкідливих наслідків, але легковажно розраховували на їхнє відвернення, або 2) не передбачали можливості настання наслідків, хоча повинні були і могли їх передбачити.
P. S. Зверніть увагу, що діяння Миколи та Павла підпадають під адміністративне правопорушення, передбачене статтею 139 Кодексу України про адміністративні правопорушення (КУпАП). Разом із тим, до адміністративної відповідальності можуть бути притягнені лише особи, які досягли 16-річного віку (навряд чи семикласники є шістнадцятирічними особами).