Відповідь:
1) учень на прохання батьків придбав в магазині хліб (виникають правові відносини у сфері цивільного права – дрібна побутова угода; особи, які беруть участь: покупець - фізична особа (учень), продавець – юридична особа (торгівельна організація); у об’єкта торгівлі є повна цивільна дієздатність і правоздатність, у покупця (учня) залежно від його віку або часткова цивільна дієздатність (до 14 років), або неповна цивільна дієздатність (вік від 14 до 18 років), а також цивільна правоздатність, яка у будь-якої фізичної особи виникає з народження)
2) токар подав заяву про звільнення з заводу «Азот» і влаштувався на роботу в приватну фірму: (виникають правові відносини у сфері трудового права, особи, які беруть участь: працівник (фізична особа з повною цивіль-ною дієздатністю і правоздатністю), та роботодавці (дві юридичні особи – завод «Азот» і приватна фірма з повною цивільною дієздатністю і правоздатністю);
3) батько подарував своєму тринадцятирічному сину фотоапарат; (виникають правові відносини у сфері циві-льного права – договір дарування; особи, які беруть участь: дарувальник - фізична особа (батько – з повною цивільною правоздатністю і дієздатністю) та обдаровуваний (син з повною цивільною правоздатністю і част-ковою цивільною дієздатністю (до 14 років);
4) п'ятнадцятирічний хлопець відмовився прибрати в своїй кімнаті, незважаючи на вимоги батьків; (виникають правові відносини у сфері сімейного права – обов’язки батьків щодо виховання та розвитку дитини, а також здійснення батьківських прав; особи, які беруть участь: батьки - фізичні особи з повною цивільною правоздат-ністю і дієздатністю та дитина – фізична особа з повною цивільною правоздатністю і неповною цивільною дієздатністю (від 14 до 18 років);
5) отримавши травму під час гри у дворі, дванадцятирічний хлопець звернувся за медичною до до лікарні. (виникають правові відносини у сфері медичної до гарантованої Конституцією України; особи, які беруть участь: хворий - фізична особа з повною цивільною правоздатністю і частковою цивільною дієздат-ністю (до 14 років); медичний заклад – юридична особа з повною цивільною правоздатністю і дієздатністю.
Пояснення:
закрытое акционерное общество или же в сокращении зао
от одного до пятидесяти. участниками могут быть дееспособные российские и иностранные граждане (а также лица не имеющие гражданства) и юридические лица.
уставный капитал общества составляется из номинальной стоимости акций общества, приобретенных акционерами. минимальный уставный капитал 10 000 (десять тысяч) рублей. уставный капитал может быть внесен как денежными средствами (открытие накопительного счета для оплаты уставного капитала в банке), так и имуществом, имущественными правами, либо иными правами, имеющими денежную оценку. форма оплаты акций общества при его учреждении определяется договором о создании общества. устав общества может содержать ограничения на виды имущества, которым могут быть оплачены акции общества.
при внесении не денежного вклада для определения рыночной стоимости требуется оценка, производимая независимым оценщиком и учредителями, по соглашению между которым оценивается имущество вносимое в оплату акций не могут оценить выше, чем оценил независимый оценщик.
закрытое акционерное общество, создается, с целью получения прибыли и может заниматься любой не запрещенной законом деятельностью. при этом, для определенных видов деятельности необходимо получение специального разрешения (лицензии). срок деятельности — не ограничен, если иное не установлено уставом общества.