Абзацем 3 статті 6 Закону України “Про органи і служби у справах дітей та спеціальні установи для дітей” передбачено, що суди розглядають справи: щодо неповнолітніх, які вчинили адміністративні правопорушення у віці від 16 до 18 років.
Частиною 2 статті 6 Закону України “Про органи і служби у справах дітей та спеціальні установи для дітей” визначено, що справи, зазначені у частині першій цієї статті, розглядаються спеціально уповноваженими на те суддями (складом суддів) за участю представників служб у справах дітей, крім випадків, передбачених законом.
Згідно статті 221 КУпАП справи про адміністративні правопорушення, вчинені особами віком від 16 до 18 років розглядаються виключно суддями районних, районних у місті, міських чи міськрайонних судів.
Частиною 2 ст. 522 Митного кодексу України (надалі, - МК України) визначено, що усі справи про порушення митних правил, вчинені особами, які не досягли 18-річного віку, розглядаються районними, районними у місті, міськими чи міськрайонними судами (суддям
Особый порядок принятия
Обладают высшей юридической силой
2. Нормативно-правовые акты - вносят новые нормы и правила, обязательны к исполнению всеми организациями и гражданами,
подразделяются на Конституцию, Кодексы, Законы, Постановления, Приказы и так далее.. .
Виды-по главенству. Законы и Кодексы (своды правил) не должны противоречить Конституции (принятой всенародным голосованием) .
3.т.к. существует иерархия нормативно-правовых актов; нижестоящие ни в коем случае не могут противоречить вышестоящим.
1) Конституция
2) Федеральные конституционные законы
3) Федеральные законы
4) Законы РФ
5) Указы президента
6) Акты правительства
7) Акты органов исполнительной власти
8) Акты субъектов РФ
9) Акты органов местного самоуправления
10) Локальные акты