Відповідь: договір є правомірним
Фізичні особи від чотирнадцяти до вісімнадцяти років мають неповну цивільну дієздатність. При цьому, цивільною дієздатністю фізичної особи є її здатність своїми діями набувати для себе цивільних прав і самостійно їх здійснювати, а також здатність своїми діями створювати для себе цивільні обов'язки, самостійно їх виконувати та нести відповідальність у разі їх невиконання, що визначено ч.1 ст.30 Цивільного кодексу України (далі - ЦК України).
Отже, чи є правомірним відповідний договір залежить від обсягу дієздатності відповідної особи, який визначений чинним законодавством.
Як встановлено п.1 ч.1 ст.32 ЦК України, фізичні особи у віці від 14 до 18 років мають право самостійно розпоряджатися своїм заробітком, стипендією або іншими доходами.
Таким чином, відповідний правочин (договір є дво- або багатостороннім правочином, як визначено ч.2 ст.202 ЦК України, а у даному випадку - двостороннім ), є правомірним, оскільки Степан, якому вже 16 років, самостійно розпорядився своїм доходом від видання збірки його віршів і придбав незаборонену обігом річ - ілюстровану енциклопедію з історії вогнепальної зброї
Відповідь:
Пояснення:
Соціальні норми одні з найдавніших у світі. Вони почали формуватися, коли люди почати утворювати соціальні групи. Яке визначення соцнорм дає нам вікіпедія "Соціальні норми - це загальні правила поведінки людей у суспільстві", і вони, звичайно поділяються на декілька видів, найголовнішу роль відіграють правові норми, а найдавнішими є норми моралі і релігійні норми.
В моєму житті наявні майже усі види соцнорм, є звісно правові, що встановлюються державою, і визначають по суті мою поведінку і соціумі. Наявні норми моралі, які визначаю я сам, а головним суддею тут є моє сумління. Оскільки я вчуся в школі, то маю дотримуватися корпоративних соціальних норм, які визначає адміністрація школи. І, щоб нормально вчитися і не заважати іншим я маю дотримуватися цих норм.
Отже, соціальні норми відіграють у моєму житті значну роль, вони допомагають мені правильно поводитися в суспільстві, не заважати іншим, і не порушувати закон.