1) Сашка торопился домой, чтобы посмотреть футбольный матч по телевизору.
2) Она не стала есть апельсин, потому что у нее аллергия на цитрусовые.
3) Мы разговаривали шёпотом, чтобы не разбудить малышей.
4) Она старательно обходила лужи, чтобы не промочить новые туфли.
5)Телефон сломался, так как в него попала вода.
1) Славка улыбнулся, и Машенька улыбнулась ему в ответ.
2) Медсестра перевязала рану, и Ильину разрешили идти домой.
3) Она любила персики, а Лиза обожала финики.
4) Мы решали задачи, а мальчишкам задали только примеры.
5) На улице похолодало, и скоро пошёл снег.
Тема. Вставні слова. Виділення вставних слів на письмі.
Мета: ознайомити учнів із поняттям «вставні слова», навчити розрізняти
вставні слова в контексті, аналізувати їх стилістичну роль, правильно інтонувати
речення зі вставними словами, виділяти їх комами на письмі; формувати загальнопізнавальні вміння оцінювати роль вставних слів у реченні, знаходити вставні
слова та словосполучення в реченні; розвивати творчі вміння використовувати
вставні слова у своєму мовленні, логічне мислення, увагу, фантазію; виховувати в
учнів любов до рідної мови ість, бажання пізнавати нове та творити
Тип уроку: засвоєння нового матеріалу
Обладнання: робочий зошит з друкованою основою, підручник, смайлики.
ХІД УРОКУ
І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
1. З’ясування емоційного стану учнів (учні обирають і показують один із
запропонованих смайликів, що лежать на столі).
ІІ. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ Й МЕТИ
1. Вступне слово вчителя
Так, вставні слова – це диво!
«Безперечно» і «правдиво»,
«Справді», «вибачте» і «отже»,
«Як відомо», кажуть «може» -
«Ваша честь» чи «Ваша ласка»,
Ви скажіть мені, «будь ласка»?
Чи «неправда», чи «мабуть»
Слів цих дивних не забудь.
2. Оголошення теми та мети уроку
Перш ніж ми розпочнемо наше заняття, я б хотіла познайомити вас з гостею,
яка завітала до нас сьогодні на урок. Ви впізнали її? Це Аля з казки «Країна
Недоладія», яку нещодавно ми прочитали на уроці української літератури. Як ви
вже знаєте вона потрапила до країни через те, що до кінця не доводила свої справи.
А завдання нашого уроку незвичне і непросте – нам потрібно розкрити таємницю
країни вставних слів. Я впевнена, що ви, маючи достатньо знань, впораєтеся з цим
завданням і не потрапите в Недоладію. А я разом з Альою до вам в цьому.
Отже,, давайте запишемо дату і тему нашого уроку.
3. Метод «Незакінчене речення»
(визначення цілей уроку)
- Сьогодні на уроці ми дізнаємось..
- Ми навчимось..
- Після уроку ми зможемо...
ІІІ. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
1. Слово вчителя
На шляху до успішного завершення уроку у нас з вами буде з'являтися безліч
перешкод, але я впевнена, що ми їх подолаємо. І перша наша перешкода
Объяснение:
все верно, у меня такое же задание
Зимние дни очень холодны и мокры,очень рано смеркает,но приятно осознавать,что на душе так тепло и радостно.В это время пахнет свежестью и прохладой.
Зимой очень скользко и сыро,но в радостные моменты игр это тяжело заметить.В это время очень много детей выходят на улицу что бы слепить снеговика,снежную бабу или просто поиграть в снежки.
Ещё они катаются на ватрушках с ледяных горок.
В эти дни очень любят кататься на коньках
Объяснение: