А.А.Шахматов занимает видное место в отечественной лингвистике . Велика роль учёного в решении сложных вопросов языкознания. Шахматов занимался историей русского языка, рассматривая её в связи с историей русского народа. Так же изучал он диалектологию ,историю древнерусской литературы и летописания. Крупнейший труд академика — «Синтаксис русского языка». В нём проанализирован объёмный материал. Систематизировал синтаксические конструкции языка , подвергнуты анализу разные типы предложений. Шахматов был общительный человек, хороший организатор. Он участвовал в составлении и редактировании словаря русского языка, руководил комиссией по русскому правописанию. Учёный заботился о качественном изучении языка в школе .
Здавалося б – що такого важливого в шматочку тканини? Але рушник з давніх-давен в Україні мав велике значення. Він був частиною традиційних обрядів на свята, важливим елементом весіль, похорон, хрещення дитини. А також, звичайно, частиною декору.Залежно від тканини можна було визначити заможність родини. Кількість рушників у посагу нареченої говорила про її вправність, адже вона сама мала їх зшити та розшити візерунками. Бувало, що молода мала безліч рушників, але вони були розшиті незграбно та невправно. А інша мала декілька, але дуже красивих – такий талант вишивання дуже цінився.В рушники для певних подій вкладалися певні емоції. Вишиваючи заздалегідь рушник до хрещення дитини, мама молилася, аби рушник вийшов красивим – як майбутнє її дитя. До обряду поховання на рушниках вишивалися певні символи, які б могли до заспокоїтися душі померлого. Для хлібного рушника, в який клали охолонути тільки-но спечений хліб, обирали найкращу тканину та нитки – адже «хліб усьому голова». Хліб - найважливіша страва на столі, тому й рушник мав бути бездоганним.Для різних свят українські жінки ткали спеціальні рушники – кольори, візерунки, довжина підбиралася залежно від значення свята. Найважливіші рушники готувалися на Різдво та Великдень.Рушники завжди були на покутті – прикрашали стіни біля ікон. Чим більше рушників на стінах – тим краща доля у сім’ї. Господині ретельно слідкували за чистотою цих елементів декору. Також рушники часто прикрашали столи, рушниками накривали подушки на ліжках.Про важливе значення рушника в український культурі говорить велика кількість пісень, приказок, прислів’їв, казок, співомовок про нього. Рушник для українців – символ дому, добробуту та душевної чистоти. Ось чому українцы з повагою ставляться до рушників.
Шахматов занимался историей русского языка, рассматривая её в связи с историей русского народа. Так же изучал он диалектологию ,историю древнерусской литературы и летописания.
Крупнейший труд академика — «Синтаксис русского языка». В нём проанализирован объёмный материал. Систематизировал синтаксические конструкции языка , подвергнуты анализу разные типы предложений.
Шахматов был общительный человек, хороший организатор. Он участвовал в составлении и редактировании словаря русского языка, руководил комиссией по русскому правописанию. Учёный заботился о качественном изучении языка в школе .