Громадина і виноградина - різні слова.Громадина-пішло від слова громада(спільнокореневі-громадити,громадський).А виноградина,ну хто ж не знає - звязка винограду(гілка).Але,так суфікси одинакові.Якби було питання: Один чи той самий КОРІНЬ в словах громадина та виноград,то ні,бо це різні,зовсім різні слова.Це те саме,що поєднати ЛІТО та ЛІТАК.Так корінь однаковий,та слова різні.Повернемося до суфікса.Це один і той самий суфінс "ИН".Якщо поділити ці слова на частини,то вийде - Виноградина - "ВИНОГРАД" - корінь,"ИН" - суфікс,"А" - закінчення.Тобто,(виноград)(ин)(а).А громадина - "ГРОМАД" - корінь, "ИН" - суфікс , "А" - закінчення.Тобто,(громад)(ин)(а).Це похожі слова суфіксом та закінченням,але різні корені.А на тему "Почему слово издавна-наречие" я відповіді,нажаль не знаю.
Этой осенью я ночевал у деда Лариона на Урженском озере. Созвездия, холодные, как крупинки льда, плавали в воде. Шумел сухой тростник. Утки зябли в зарослях и жалобно крякали всю ночь.
Деду не спалось. Он сидел у печки и чинил рваную рыболовную сеть. Потом поставил самовар - от него окна в избе сразу запотели и звезды из огненных точек превратились в мутные шары. Во дворе лаял Мурзик. Он прыгал в темноту, ляскал зубами и отскакивал - воевал с непроглядной октябрьской ночью. Заяц спал в сенях и изредка во сне громко стучал задней лапой по гнилой половице. Мы пили чай ночью, дожидаясь далекого и нерешительного рассвета, и за чаем дед рассказал мне наконец историю о зайце.
(К. Паустовский)