М
Молодежь
К
Компьютеры-и-электроника
Д
Дом-и-сад
С
Стиль-и-уход-за-собой
П
Праздники-и-традиции
Т
Транспорт
П
Путешествия
С
Семейная-жизнь
Ф
Философия-и-религия
Б
Без категории
М
Мир-работы
Х
Хобби-и-рукоделие
И
Искусство-и-развлечения
В
Взаимоотношения
З
Здоровье
К
Кулинария-и-гостеприимство
Ф
Финансы-и-бизнес
П
Питомцы-и-животные
О
Образование
О
Образование-и-коммуникации

Аналіз вірша "гімн" і.франка (віршовий розмір зі схемою; настрій твору)

аналіз вірша "сікстинська мадонна" і. франка (вид лірики; провідний мотив (основна думка); віршовий розмір зі схемою; настрій твору)

аналіз вірша "раз зійшлися ми случайно" і. франка ( передумови написання; вид лірики; провідний мотив; художні засоби; картини чи образи; віршовий розмір зі схемою; настрій твору)​

👇
Ответ:
окей129
окей129
12.05.2021

ответ:

вірш “гімн” – один з найкращих зразків революційно-патріотичної лірики в українській літературі. поезія “гімн” (вічний революціонер) входить до збірки і.франка “з вершин і низин”. автор змальовує образ вічного революціонера як утілення могутності, нездоланності народу, його одвічних прагнень до свободи та справедливості.

ідея “гімн”: незламність бажання й пошуків волі і правди,невпинне зростання визвольного руху. тема “гімн”: психологічний та патріотичний драматизм. “вічного революціонер” – втілення нездоланності народу та його прагнень до свободи. основна думка “гімн”: 1. заклик до активної життєвої позиції 2. схвалення боротьби передових людей за поступ, справедливе суспільство 3. програс людства зупинити не можна 4. заклик до оптимістичного світобачення

4,6(74 оценок)
Открыть все ответы
Ответ:
Egorpiernand
Egorpiernand
12.05.2021

Пророче слово Шевченка»

(до річниці Т. Шевченка)

Є у нашій українській літературі імена, що увібрали в себе живу душу народу, стали часткою його життя. Таким ім’ям для нас, українців, є ім’я Тараса Григоровича Шевченка, чия поезія от уже понад сто років викликає в людях почуття гордості і захоплення красою, своєю силою і народною мудрістю.

Геніальний поет цілком справедливо посідає перше місце серед ВЕЛИКИХ УКРАЇНЦІВ, був і залишається духовним батьком нашого народу. Автор безсмертного „Кобзаря” все своє життя присвятив боротьбі за визволення українців від соціального і національного поневолення.

Чи не найбільш принизливим у людському середовищі є рабство у будь-яких його формах і проявах. Однією з таких форм і було, за своєю суттю, кріпацтво в царській Росії, проти якого рішуче виступав Шевченко в своїх віршованих творах «Розрита могила», «Чигирине, Чигирине», «Наймичка», «Сон», «Сліпий» («Невольник») та деяких інших. Згадаймо, що й сам Тарас до 24 років був безправним кріпаком панів, а потім таким же підневільним солдатом у царській армії, безправним засланцем самодержавного режиму, але аж ніяк не вільним громадянином Російської імперії. Ніхто не повинен бути в рабстві або у підневільному стані — визначає стаття четверта Декларації, проти чого і боровся Шевченко майже за сто років до прийняття цього важливого міжнародного правового документа.

Наприкінці 1845 року, будучи важко хворим, Шевченко написав свій знаменитий «Заповіт» (цикл «Три літа»), у якому проголосив заклик до боротьби з самодержавством за визволення українського народу з неволі. Переконливо-стверджуючими є його пророчі слова: «Борітеся — поборете!».

А чи не є актуальними й сьогодні слова Кобзаря: «Чия правда, чия кривда, і чиї ми діти?». Або ж такі: «Якби ви вчились, так, як треба, то й мудрість би була своя», — чи не нам вони адресовані? У написаному на засланні вірші «Чи ми ще зійдемося знову?» Тарас Григорович щиро радив: «Свою Україну любіть, Любіть її во время люте, В останню тяжкую минуту за неї Господа моліть».

З позицій сьогодення можна говорити й про нечіткість його ідеологічних переконань. У політико-правових поглядах Шевченка поєднувалися революційні ідеї демократизму, народництва, самостійності та незалежності України: «В своїй хаті — своя правда, і сила, і воля», де кожна людина матиме право на громадянство. Основою народного самоуправління, як свідчать його віршовані думи, що «стали на папері», мала бути суспільна власність, зокрема власність на землю, а ідеалом — трудова демократична республіка. «Де немає святої волі, не буде там добра ніколи…» — писав він у своєму вірші «Бодай кати їх постинали». Воля народу повинна бути основою влади уряду, про що і писав та до чого прагнув Тарас Шевченко у своїх думках і багатьох літературних творах.

Літературний спадок Т. Г. Шевченка, його життя та діяльність потребують подальшого глибокого і різнобічного вивчення та дослідження, як сучасними, так і прийдешніми поколіннями українців. Але не менш важливим є слідування заповіту Великого Кобзаря, особливо у справі єдності нації, братерства народу, правди та правового державотворення.

4,4(77 оценок)
Ответ:
Petrovaaleksanik
Petrovaaleksanik
12.05.2021

Объяснение:

Захар Беркут - очередной классический украинский роман про борьбу народа с завоевателями. При этом в нем также присутствует тема классовой борьбы, предательства, необходимости сплотиться перед лицом общего врага, вечная проблема отцов и детей. В романе находиться место и для любовной истории, которая не была бы такой примечательной, если бы ее участники не находились, по воле случая, по разные стороны баррикад. Далеко не худший представитель жанра, выгодно выигрывающий за счет ярких персонажей и прекрасного слога автора, позволяющего увидеть все как наяву.

4,8(18 оценок)
Это интересно:
Новые ответы от MOGZ: Українська література
logo
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?
Спроси Mozg
Открыть лучший ответ