Цитатна характеристика образу головного героя "По дорозі в казку":
° Світовідчуття: "З метою жить не те, що без мети. Мета знімає з плеч вагу велику і крила нам легкі дає. Сліпі з метою йдуть, як зрячі";
° Про свою душу: "А скільки всі оці, що завжди сплять, накидали каміння в не!... О, чом я не такий міцний душею, як вони?!...а я слабкий. Мене стрілою ране навіть погляд злий..."
°Цілеспрямованість дозволила знайти йому те, чого так шукав: "Брати мої! Я радість вам приніс велику. Я радість вам приніс! Сам Бог навів мене, брати мої, на стежку". °Намагається вивести люд: "I я вас поведу до світлої мети— тропа веде до неї."
°Plшучість: "Коли злякались ви, я сам піду з надією за руку!"
Цитатна характеристика образу юрби "По дорозі в казку":
°Байдужість: "Привикнуть до всього можна". °Небажання щось шукати, змінювати, лінь: "Та ти кажи: мий лежачи почуємо".
° Він про їхню душу: "У іх душа як кремінь: б'єш крицею по ній, а з неї iскри ллються".
°Не життя, а виживання: "На те живемо, щоб вік дожити".
Відповіді:
1. Б; 2. В; 3. Б; 4. Б; 5. В; 6. Г
Середній рівень:
1. Новела - це невеликий розповідний твір про якусь незвичайну життєву подію з несповіданим закінченням.
2. У вірші В. Симоненка "Лебеді материнства" лебеді порівнюються з мріями.
3. ... Те, що Софійка збагнула, як керувати чарівною шафою й повернулася додому і засвідчує те, що вона є розумною дівчинкою.
Достатній рівень:
1. Василь Симоненко у вірші "Ти знаєш, що ти - людина?" намагається розказати нам, що ми є господарями землі, словами: "Сьогодні усе для тебе - Озера, гаї степи". Він намагається нам сказати, що люди можуть зробити на землі усе що завгодно оскільки вони є господарями землі.
2. Ставлення дітей до німців було погане, йому постійно ламали його грядку, але німець хтів уладитись з дітьми, тільки через те, що йому було шкода, що інші німці зруйнували місто.