«Джури козака Швайки» – твір про сміливих та волелюбних героїв, які змогли вистояти у дуже складних обставинах.В романі йдеться про часи, коли на українську земля нападали численні загарбники - татари та творили свавілля польсько-литовські шляхтичі. Серед героїв - козак Пилип Швайка. Він є відчайдушним, спритним, невловимим козацьким вихідником, справжнім лицарем. Швайку поважають козаки і бояться вороги. Інші герої - хлопчики-джури (ті, хто допомагає козаку і навчається у нього, щоб у майбутньому стати казаком): Грицик, Санько-характерник, Демко Дурна Сила. Грицько та Санько вперше зустріли Швайку коли того шукали татари у озері, але він сховався. Швайка спочатку хоче їх відправити, але далі вони діють разом. Швайка знайомить їх зі своїм вірним другом - вовком Барвінком. Швайка та хлопці переживають багато пригод, неодноразово ризикують життям.
Відмінне:(зовсім інші сюжети, персонажі) "Катерина"
Тема: доля жінки-матері у тогочасному суспільстві.
"Наймичка" Тема: зображення важкої долі жінки-кріпачки, яка вимушена була все своє життя страждати і приховувати своє материнство.
Спільним є пробоематики цих двох творів: любов і страждання; батьки і діти; моральні закони тогочасного суспільства, їх порушення; честь і безвідповідальність; крах ілюзій + є елементи народознавства. + однаковий Жанр — соціально-побутові поеми + той сами літературний рід: ліро-епос.
Объяснение:
1. Дивний запах на десятому поверсі.
2. Лавина шалених звуків.
3. Дивовижні створіння у зручних кріслах.
4. Встигнути зафільмувати.
5. До рятівного отвору.
6. Оповідь Зайця та Жука:
а) банк - головна база космічних окупантів;
б) проникнення у людську свідомість;
в) вірус страху.
7. Невже це насправді?
8. Хоробрі без імунітету.