Творчість відомого українського письменника Б. Харчука вчить кожного з нас виховувати в собі бережливе ставлення до оточуючої природи, до її краси. Його твори здатні з самого дитинства прищепити читачам риси доброти, чуйності і відповідальності за оточуючий нас світ. Частіш усього ми бачимо непорозуміння людей до тих, хто знаходить підтримку і порозуміння саме у природі. На основі прочитаних мною творів я маю змогу зробити висновок, що людина і природа міцно і назавжди взаємопов’язані друг з другом. І тому ми повинні сприймати оточуючу нас природу не тільки очима, а й серцем і душею.
Ми повинні наслідувати справі героя творів Б. Харчука та робити все, що є в наших силах для збереження природи, для її розуміння і для найбільшого з нею зближення. Ніколи не слід знищувати рослинний світ, ніколи не слід ображати тварин, бо все те, що нас оточує у житті – теж живе. Прикладом для нас може служити Планетник – герой однойменного оповідання Б. Харчука, про якого він написав: «Він ніколи не зривав листя, не ламав гілля, старався не толочити постолами трави – усе живе, усе для чогось призначене. Навіщо ж його мучити й нівечити?». Про це ж саме говорить багато повір’їв та народних легенд українського народу, які досить часто зустрічаються у творах письменника.
Для більшості творів Б. Харчука притаманна думка про збереження природи і її краси, і саме цю думку ми ніколи не повинні забувати, зробивши прикладом для себе і своїх вчинків героїв творчості письменника. Для того, щоб стати гідним членом нашого суспільства, «щоб жити і вдосконалюватися — піднятися до краси і сили природи, до волі і єдності».
мати в житті головного героя" в новеллі м.хвильового "я (романтика)"
роки життя і становлення як особистості письменника м. хвильового на бурхливий, перенасичений подіями початок двадцятого століття. він брав діяльну участь у суспільному, громадському й культурному житті молодої радянської держави. в окопах першої світової війни усталюються його демократичні, частково й більшовицькі симпатії. він воював у повстанському загоні, брав участь у анти-гетьманському повстанні, у боях із денікінцями. отже,
м. хвильовий був сином своєї доби, який мав як багато високих поривань, так і прикрих ілюзій.
звісно, що будь-які революційні події у своєму зародку сприймаються цілком позитивно. революція — це зміна, це свіже повітря, це нове життя. особливо революційні заклики захоплюють молодь, адже юність — час бунтування, заперечення всього традиційного, возвеличення і ствердження нових ідеалів. молодій недосвідченій людині важко передбачити наслідки своїх дій. навіть найогидніша, найзлочинніша ідея може бути прикрашена таким чином, що її суть залишиться непомітною під зовнішнім маскарадом гламурних барв.
молода людина не завжди спроможна стримати свою буремну природу, пристрасть, незалежно від того, на який предмет вона спрямована. це поняття має назву — фанатизм. мабуть, сучасним хлопцям і дівчатам, які є фанатами популярної музики, смішно дізнаватися про те, що їхні однолітки ще на початку двадцятого століття ставали фанатами. хоча поняття "фанатизм" можна використовувати на позначення багатьох явищ, що виходять за межі загальновизнаної людської моралі. це щось "надмірне" — надмірне захоплення і слідування привабливим ідеям, надмірне захоплення незвичною особистістю.
Ельза показує Хіггінсу, що не є його творінням, а особистість, нічим не гірша нього. Її манери навіть кращі за його власні.
Объяснение: