Відповідь:
Пояснення:Від дорослих ми часто чуємо: "Гуртом і батька легше бити". Дійсно, якщо разом, то легше все вийде. Є казка, у якій старий батько подав такий приклад: одну гілочку легко зломити, а пучечок важче. Це все до того, що єдність — це велика сила. Ось і у повісті І. Я. Франка "Захар Беркут" зображено, як єдність, згуртованість та відданість своїй Батьківщині можуть до здолати найстрашнішого ворога.
Вражає своєю сміливістю Максим Беркут, син Захара, що з полону намагається до своєму народу. Мирослава, кохана Максима, нічого не злякалася і допомагає здолати монголів тоді, коли її батько став зрадником. Але головним героєм твору є Захар Беркут, що не лише стоїть над громадою і вміло керує, а й відважний та відданий своєму народові. Він наважується битись до кінця, не зважаючи на те, що його син у полоні монголів. Захар Беркут не дає батьківській любові переважити громадський обов'язок. Дії оборонців відважні і разом з цим точні. Спільнота працює, ніби одна людина. Розуміють один одного, вболівають за кожного. Прекрасна сила єдності показана у цьому творі, і підтвердженням думки про необхідність єдності є останні слова Захара Беркута: "Чим ми побідили? Чи нашим оружжям тілько? Ні. Чи нашою хитрістю тілько? Ні. Ми побідили нашим громадським ладом, нашою згодою і дружністю".
Я повністю згоден з цими словами ватажка тухольців. З історії ми знаємо багато прикладів, коли розбрат призводив до поразки. З неї ж таки ми довідуємось, що коли під час біди люди, князівства, країни об'єднувались, то завжди перемагали. Отже, сила наша в єдності, згуртованості, відданості своїй Батьківщині.
У вікно хтось постукав. Підбігаю, дивлюся і очам не вірю. Все білим-біло! Це випав пухнастий сніг і огорнув все навколо. Стало так красиво і незвично Народилася казка.
Зима! Перед очима одна картина змінює іншу. На одній біліє поле. Воно іскриться під променями сонця. На іншій – чарівний ліс. Дерева стоять у зимових шубах і шапках. Молоді ялиночки сховалися під снігом і перетворилися в дивовижних тварин. На третій – річка з прозорим льодом, де можна вдосталь покататися на ковзанах. А потім ще одна дивовижна картина. Йде лапатий сніг. Він кружляє, падає на землю і накриває все м’яким килимом.
У таку погоду хочеться помріяти. Закриваю очі і потрапляю в чарівну казку. Сніговичок бере мене за руку і веде на лісову галявинку. Під звуки небесної музики танцюють дівчатка – сніжинки. Так все чудно кругом!
Але ось сніговичок каже, що пора повертатися. Ми знову вдома. Я дивлюся у вікно і бачу зиму-чарівницю. Вона така ж красива, як у казці. Сніжинки пурхають у повітрі.
Світло і чисто на душі. Радість переповнює серце, хочеться співати.
Джерело: https://dovidka.biz.ua/kazka-pro-zimu-charivnitsyu
Килина - добра господиня, але вона мала духовну обмеженість, що і призвело до подальших конфліктів з Лукашем.
Мама Лукаша - схожа з образом Килини. Вона жорстоко ставиться до Мавки, алепотім школдує про це.
Объяснение: