М
Молодежь
К
Компьютеры-и-электроника
Д
Дом-и-сад
С
Стиль-и-уход-за-собой
П
Праздники-и-традиции
Т
Транспорт
П
Путешествия
С
Семейная-жизнь
Ф
Философия-и-религия
Б
Без категории
М
Мир-работы
Х
Хобби-и-рукоделие
И
Искусство-и-развлечения
В
Взаимоотношения
З
Здоровье
К
Кулинария-и-гостеприимство
Ф
Финансы-и-бизнес
П
Питомцы-и-животные
О
Образование
О
Образование-и-коммуникации

1. Що таке повість? Чим вона відрізняється від оповідання. Обгрунтуйте свою відповідь, використовуючи приклади з тексту повісті В. Нестайка.
Повість – як правило, прозовий розповідний твір, за обсягом більший від оповідання, у якому розповідається про одну або кілька подій одного чи кількох головних героїв протягом досить тривалого часу.
Оповідання – невеликий прозовий твір про якусь подію з життя одного чи кількох героїв протягом короткого проміжку часу.
Повість відрізняється від оповідання більшим обсягом (складається з трьох великих частин), розгорнутим сюжетом, більшим охопленням подій із життя головних героїв(показані пригоди удома, в Києві, у школі, на відпочинку, на озері та багато інших), більшою кількістю другорядних персонажів і повнішою їхньою характеристикою (Грицько Сало, Васько Деркач, Степан Карафолька, Антончик Мацієвський, дід Салимон, дід Варава, піонери), та наявністю розлогих описів.

2. Чи усвідомив, на вашу думку, Василь Трош безглуздість своєї поведінки наприкінці твору? Відповідь обгрунтуйте.
Так, Василь Трош усвідомив безглуздість своєї поведінки адже наприкінці твору він залишився сам на березі мокрий та осоромлений.

3. Охарактеризуйте образ Клима через його вчинки. (Леся Вороніна «Таємне Товариство Боягузів, або Засіб від переляку №9).
Я нещодавно читала твір Лесі Ворониної "Таємне товариство боягузів", який мені дуже сподобався. Це надзвичайно захоплююча історія про хлопчика Клима та його пригоди. Клим - боязкий, несміливий хлопчик, який дуже боїться свого друга Кактуса (Сашка Смика). Він оминав його, тікав, ховався від Сашка і одного разу потрапив у секретну лабораторію ТТБ. Там він провів експеримент, який змінив хлопця.
Наприкінці твору він став сміливим та впевненим у собі.
Мені сподобався Клим таким, яким він став у кінці. Я теж буду намагатися бути такою сміливою і рішучою, як він!

4. Байка «Щука» належить до гумору чи сатири? Обґрунтуйте свою думку.
Байка «Щука» належить до сатири, тому що у ній автор вміло та вдало висміює вади суддів.

5. Яка байка Л. Глібова вам сподобалася найбільше? Чому?
Ми читали різні байки Леоніда Глібова, але найбільше мені сподобалася байка "Щука", тому що у ній розповідається про абсурд деяких ситуацій, про безглуздя та нікчемність. Я думаю, що байка "Щука" дає нам можливість задуматись над тим, щоб зробити цей світ кращим!

6. Доведіть, що твір Руданського «Запорожці у короля» є співомовкою.
Співомовки - це дотепні, динамічні, сюжетні твори з використанням різноманітних засобів гумору та сатири і побудовані на якомусь народному анекдоті, приказці чи казковому мотиві. Цей жанр гумору придумав Степан Руданський. "Запорожці у короля" - одна з таких співомовок.

7. Чим відрізняється гумор від сатири? Наведіть приклади.
І сатира, і гумор зображують комічне у якості особливої оцінної категорії. Проте обидва поняття різняться рівнем оцінки подій та реакцією аудиторії. На гумор люди реагують сміхом, адже це завжди дотепно, парадоксально. А засобами сатири люди вчаться критично мислити. За до сатири викриваються факти суспільних або політичних проблем. Разом зі сміхом сатира викликає осуд і заперечення. Прикладом сатири є байка” Щука” тому що там різко висміюються вади суддів.

👇
Ответ:
swecut
swecut
13.01.2023

ответ:ПОВІСТЬ - ЦЕ ДОВГИЙ ТВІР В ЯКОМУ ЧАС ЙДЕ ПО КІЛЬКА ДНІВ А В ОПОВІДАННІ ЗА ОДИН ДЕНЬ УСІ ПОДІЇ

Объяснение:

4,4(5 оценок)
Открыть все ответы
Ответ:
alskyuq
alskyuq
13.01.2023

6. Символ - це знак, сутність у творі, яка позначає іншу сутність. Наприклад, об'єкт, зображення, слово, що замінює собою якесь інше поняття або домовленість.

7. Билини поділяють на 2 основні цикли: київський і новгородський. У билинах київського циклу йдеться зазвичай про князя Володимира, про богатирів, що захищають державу від ворогів. Основою сюжетів билин новгородського циклу є подвиги і політичні подіїї державного масштабу, випадки з життя мешканців міста Новгорода.

8. Варіант твору вже раніше задавався, тому прикріплю фото, АВТОР - @shorska23


6. продовж речення: символ це - (навести приклади 3 речення) 7. розкажіть про основні цикли билин і
4,6(18 оценок)
Ответ:
ANiTEZ
ANiTEZ
13.01.2023

Відповідь:

До Києва прибувають з Візантії купці на чолі з василіком (посол) патрикій Калокір. Він зустрічається зі Святославом і передає привіт від нового імператора Никифора. Потім віч-на-віч каже, що привіз гроші від імператора як плату за те, що Святослав піде війною на Болгарію. Ірина померла і Візантія відмовилась надалі платити данину Петру і тепер у них війна. Святослав відмовляється битися з болгарами. Тоді Калокір розповідає внутрішні інтриги імперії і радить взяти золото і розбити Петра, щоб той не напав на Русь з Никифором, тим часом як вони самі знищать Никифора. 

2-3

Святослав радиться з Ольгою, а потім направляє посла, щоб той запропонував Петру напасти на Візантію разом, а якщо той відмовиться, то воювати з Петром. 

4

Святослав збирає князів інших земель Русі і повідомляє, що його посла кесар Петро вбив, тому вони мусять піти розбити військо Петра, а потім з простими болгарами піти війною на Візантію.

Пояснення:

4,5(21 оценок)
Это интересно:
Новые ответы от MOGZ: Українська література
logo
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?
Спроси Mozg
Открыть лучший ответ