М
Молодежь
К
Компьютеры-и-электроника
Д
Дом-и-сад
С
Стиль-и-уход-за-собой
П
Праздники-и-традиции
Т
Транспорт
П
Путешествия
С
Семейная-жизнь
Ф
Философия-и-религия
Б
Без категории
М
Мир-работы
Х
Хобби-и-рукоделие
И
Искусство-и-развлечения
В
Взаимоотношения
З
Здоровье
К
Кулинария-и-гостеприимство
Ф
Финансы-и-бизнес
П
Питомцы-и-животные
О
Образование
О
Образование-и-коммуникации

Відредагуйте текст. Поясніть орфограми й пунктограми. Визначте стиль.
Запишіть правильний варіант листа.

«Шановний товарише Гончару!

Листа вашого одержав але кілька днів не міг одповісти, бо хворів грипом. Ваша повість
«Альпи» (1 част.) мені сподобалась, я побачив в ній надійну руку, впевнений прозаїчний
хист. Добре задумано, живі образи, добрий оптимізм і енергічне росгортання дії.
Цілком зрозуміло чому мова ваша ще не на тій височині, на котрій у вас другі сторони
твору. Одже коли дозволите вам порадити – обратіть основну увагу на мову. Читайте
шчодня словник. Записуйте до книжечки усі інтересні слова, звороти. Не соромьтеся
прочитати й Ганну Барвінок.
Проте ви самі знаїте шчо вам робити.
Я ухвалив повість до No 7-8. Але на сьогодня я незнаю, як вирішить новий редактор.
Бажаю вам успіхів і росчаровань, болі і радостей. Працюйте, – було б прикро коли б ви
сбилися на лехку дорогу.

👇
Ответ:
orxan4176
orxan4176
09.09.2021

Відповідь:

Пояснення:

Шановний товаришу Гончаре!

Листа вашого одержав, але декілька днів не міг відповісти, бо хворів на грип. Ваша повість "Альпи" (1 част.) мені сподобалась, я побачив в ній надійну руку і впевнений, прозаїчний хист. Все добре продумано: живі образи, добрий оптимізм й енергічне розгортання дії.

Цілком зрозуміло, що ваша мова ще не на тій висоті, що й інші сторони твору. Отже, коли дозволите вам порадити, зверніть увагу на мову. Читайте щодня словник. Записуйте цікаві слова, звороти у свій записник. Не соромьтесь прочитати Ганну Барвінок.

Проте ви самі знаєте, що робити. Я ухвалив повість до №7-8. Але на сьогодні я не знаю, як вирішить новий редактор.

Бажаю вам успіхів і розчарувань, болі і радостей. Працюйте. Було б прикро, коли б ви збились на легку дорогу.

Стиль: публіцистика?

4,4(72 оценок)
Открыть все ответы
Ответ:
Nickhoffmanru
Nickhoffmanru
09.09.2021

Іван Нечуй-Левицький — один із найвизначніших українських письменників, автор таких відомих творів з народного життя, як "Микола Джеря" і "Кайдашева сім'я". Ці твори стали неначе чистими перлинами на ґрунті української літератури, виділяються своїм високим художнім рівнем, письменницькою майстерністю.

Уже з перших сторінок повісті "Кайдашева сім'я" читач потрапляє в село Семигори, що знаходиться в яру, який "в'ється гадюкою між крутими горами, між зеленими терасами". В уяві постають під солом'яними стріхами хати, подвір'я, що огороджені невисокими тинами, з димарів ледь помітною змійкою вгору піднімається дим. Нарешті зустріч з героями. Неначе живі стають вони перед очима. Ось Маруся Кайдашиха — гарна господиня, що рано встала і почала готувати сніданок. Кріпаччина висушила її душу, знищила в ній все добре, ніжне, ласкаве, Тепер жадоба до власності керує всіма її вчинками. Вона довгий час працювала в панів, навчилася зневажливо ставитись до бідніших за себе. Саме через це в сім'ї найчастіше виникали сварки.

Тут. же її чоловік Омелько Кайдаш. Він не сидить без діла. Працює по господарству. Його зовнішність і характер мали на собі відбиток важкої праці. Пекучий біль неволі, який залишився в його душі, він намагався залити горілкою. Вона й довела його до загибелі. Стає жаль цього працьовитого, доброго чоловіка, якого згубило пияцтво, безвихідність підневільного життя.

Чим більше заглиблюєшся в текст, тим важче стає на душі. Але чому ж? Та тому, що рідні люди перетворюються на ворогів. Невже так можна ненавидіти найрідніших? І через що? Хіба тут винна лише власність? А де поділися людська совість, повага, милосердя, душевна щедрість? Якими ж принципами керуються герої твору? Постійні сварки за "моє" і "твоє", життя за принципом: "моя хата скраю", думки тільки про себе, а про інших байдуже. Відстоюючи ці принципи, вони готові очі повибивати одне одному. І не тільки у переносному значенні, адже Мотря у сварці за мотовило дійсно вибила свекрусі око. А пригадаємо епізод, коли та ж Мотря полізла на горище, щоб забрати свою курку, і заодно покрала яйця в Мелашки. Лаврін забрав драбину, і "Мотря теліпалася на стіні, наче павук на павутинні". Читаючи повість, ми сміємось. Але сміх цей гіркий. Письменник з такою художньою майстерністю змалював дрібновласницький побут українського села, щоб ми від душі посміялись і разом з тим здригнулися від жаху. Ми ж знаємо, що українці — народ добрий, щедрий, привітний, гостинний. Але стає зрозумілим, що постійні злидні, нестача зробили їх дріб'язковими, виховували жорстокість, злість, бездушність, заздрість.

4,6(95 оценок)
Ответ:
matveykatvey13
matveykatvey13
09.09.2021
Лаврін приїхав до млина, позносив з воза мішки заїхав під верби, розпріг воли, поклав їм сіна, а сам ліг спати. Добре виспавшись, він скупався в Росі, пополуднував і пішов у млин. Мірошник уже насипав борошном його мішки. Запрягши волів, Лаврін ненароком подивився на Рось і побачив дівчину. Він почув, що вона ніби освітила всю його душу, неначе сонце і побігла на гору зіркою. Лаврін махнув батогом на воли і, замість того, щоб їхати додому через греблю, повернув цабе на пригорок за дівчиною.  По обидва боки стояло високе жито, неначе дві зелені стіни. Дівчина ішла попід самою зеленою стіною, висмикувала з жита сині волошки й затикала за вуха. Лаврін догнав її й порівнявся з нею. Вона глянула на його своїми темними очима, і йому здалося, що на житі блиснули дві зірки.
4,7(21 оценок)
Новые ответы от MOGZ: Українська література
logo
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?
Спроси Mozg
Открыть лучший ответ