М
Молодежь
К
Компьютеры-и-электроника
Д
Дом-и-сад
С
Стиль-и-уход-за-собой
П
Праздники-и-традиции
Т
Транспорт
П
Путешествия
С
Семейная-жизнь
Ф
Философия-и-религия
Б
Без категории
М
Мир-работы
Х
Хобби-и-рукоделие
И
Искусство-и-развлечения
В
Взаимоотношения
З
Здоровье
К
Кулинария-и-гостеприимство
Ф
Финансы-и-бизнес
П
Питомцы-и-животные
О
Образование
О
Образование-и-коммуникации

Тести за темою "бароко. класицизм" 1. декоративність, вигадливість, суперечливість думок і почуттів — характерні ознаки художнього а) бароко; б) класицизм; в) рококо? 2. для доби бароко головне — а) героїчний вчинок у світі; б) пристрасні роздуми про світ; в) боротьба героя та суспільства? 3. представники бароко: а) дж. мільтон, дж. донн, п. кальдерон; б) мікеланджело, дж. боккаччо, веласкес; в) п.корнело, ж.расін, ж. ларошфуко? 4. кого з науковців хvіі ст. названо “мудрець тосканський”: а) ньютона; б) галілео галілея; в) декарта? 5. узагальнене судження у стислій формі, в основі якого нерідко лежить логічно несподіваний поворот думки — це а) афоризм; б) висновок; в) цитата? 6. майстром афоризму доби бароко є а) ларошфуко; б) мольєр; в) расін? 7. мольєр — видатний а) французький; б) італійський; в) іспанський комедіограф доби класицизму? 8. з якого твору герої: пан журден, ніколь, клеонт, дорант? 9. українське бароко представлено іменами а) г.смотрицького, і.вишенського, л.барановича; б) г.сковороди, є.гребінки, і.котляревського; в) квітки-основ’яненка, л.боровиковського, с.руданського. 10. класицизм виник як а) наслідок історичної доби хvіі ст.; б) зразок наукової і мистецької діяльності; в) мистецтво розуму і моралі? 11. теоретичні принципи класицизму систематично зведені воєдино та узагальнено у а) трагедії п.корнеля “сід”; б) трактаті н.буало “поетичне мистецтво”; в) “казках матінки моєї гуски” ш.перро? 12. наведіть приклади висловлювань (афоризмів) митців хvіі ст. про людину, про життя.

👇
Ответ:
acrapovic
acrapovic
07.03.2022

ответ:1 а, 2в,3б,4в,5а но не уверена, 6б,7а, 8 не знаю, 9б, 10а,11 не знаю, 12 тоже не знаю

Объяснение:

4,7(45 оценок)
Открыть все ответы
Ответ:
Миша3456
Миша3456
07.03.2022

Історія літературного Херсона безпосередньо пов'язана з основними соціокультурними іпостасями міста, яке засновувалося як фортеця й вихід до нових морських шляхів, сприймалося як невідома, загадкова й майже екзотична провінція, слугувало місцем заслання й покарання, утверджувалося як губернський центр, набувало якостей національного осередку на українському півдні, розвивалося як навчальна й освітня інфраструктура, ставало омріяною духовною і художньою оазою, формувалося як джерело творчості і творчого розвитку.

Проблема „письменники й Херсон” досить давно цікавить дослідників, що мешкають на терені Таврійського краю. Численні публікації й матеріали з цього ракурсу розпорошені в періодиці (передусім херсонській), бібліографічних покажчиках, енциклопедичних виданнях тощо. Усе нагальніше відчутна потреба у тому, щоб окреслити – хоча б у загальних рисах – систематизований хронопис літературного Херсона, який міг би стати основою для подальших студій і поглиблення цієї проблеми.

Огляд й аналіз зібраних (і ще далеко не повних) матеріалів дає підстави стверджувати, що Херсон посів місце важливої, складної та суперечливої „ніші” в житті й творчому розвитку, художніх досягненнях значної кількості письменників, що вони репрезентують різні національні культури. Херсон і Херсонщина були місцем не тільки полікультурним, але й поліписьменницьким, хоча це (поліписьменницьке єство міста) складалося поступово і досить драматично.

З Херсоном перепліталися долі багатьох діячів літератури – письменників скромного й непересічного хисту, тих, хто увійшли до історії художнього слова, відігравали важливу чи визначну роль у літературному процесі, й тих, хто рідко згадується або й узагалі забуті літературознавцями. З історією Херсона перепліталися життєві й творчі шляхи письменників різного художнього масштабу й значення, проте усі вони рівні в тому, що своїми долями „виписували” літературну культуру міста, своїми творами акцентували й змальовували його образний колорит.

У цьому дослідженні відзначені й репрезентовані постаті, які, по-перше, народилися у Херсоні, а по-друге, своїм перебуванням увиразнили й збагатили літературну історію міста. Отже, провідними є аспекти „Херсон як батьківщина письменників”, „родзинки” літературно-художньої минувшини міста” й „Херсон у життєтворчості представників різних національних літератур”.

<…>

У процесі роботи над проблемою „письменники й Херсон” неодноразово поставало питання: хто був першим письменником, який народився у Херсоні? Від кого бере свій початок самобутній літературний Херсон? Хто поклав традицію письменницького Херсона? На це питання нині навряд чи є однозначна відповідь, бо не так багато інформації кінця XVIII – початку XIX століття ще відомо або до нас дійшло.

Проте з упевненістю можна говорити, що одним з перших письменників, який народився у Херсоні, став поет і публіцист Олександр Баласогло. За старим стилем він побачив світ 23 жовтня, за новим – 4 листопада 1813 року, через тридцять п’ять років після заснування міста.

4,7(30 оценок)
Ответ:
ilona10022002
ilona10022002
07.03.2022
Татьяна Ларина - девушка из провинциальной дворянской семьи. Имение Лариных расположено по соседству с деревней Евгения Онегина.

Татьяна - бедная, простая девушка. Ее семья намного беднее, чем семья Онегина:

"Влюбленной, бедной и простой..."

Татьяна живет с матерью и младшей сестрой Ольгой в своем имении. Отец Татьяны умер:

"... Заняться старшею сестрой..." (Татьяна - старшая сестра)

"...Отец ее был добрый малый, / В веке запоздалый ..." (отец)

Татьяна - печальная, молчаливая и боязливая девушка. Она избегает общества людей:

"...Дика, печальна, молчалива, / Как лань лесная, боязлива, / Она в семье своей родной / Казалась девочкой чужой. / Она ласкаться не умела / К отцу, ни к матери своей..."

"... Да та, которая грустна / И молчалива..." 

"... очень мило поступил / С печальной Таней наш приятель..."

Татьяна Ларина задумчива и замкнута. Она любит бывать в одиночестве:

"...часто целый день одна / Сидела молча у окна..."

"... Задумчивость, ее подруга / От самых колыбельных дней..."

Татьяна любит природу. Ей нравится гулять одной по лесу:

"... И все грустит она / Да бродит по лесам одна..." 

"...Она, как с давними друзьями, / С своими рощами, лугами / Еще беседовать спешит..." 

В детстве маленькая Татьяна не играла в куклы и не веселилась с другими детьми:

"...Но куклы даже в эти годы / Татьяна в руки не брала..." 

"...И были детские проказы / Ей чужды..."

"...страшные рассказы / Зимою в темноте ночей / Пленяли больше сердце ей..." 

"...Она в горелки не играла, / Ей скучен был и звонкий смех, / И шум их ветреных утех..."
4,4(26 оценок)
Это интересно:
Новые ответы от MOGZ: Українська література
logo
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?
Спроси Mozg
Открыть лучший ответ