у цьому світі не можна обрата нікого, навіть неживі речі. життя створене для того,аби радіти, а не завдавати страждань.
дерева- рівноправні жителі планети. та часто люди забувають про це, вони переймаються лише тим, як отримати користь з чогось.
я рада, що автори-сучасники створюють подібні вірші, адже, по-суті, це заклик до людей. автор намагається пробудити співчуття,
навчити всіх бути людяними. кожен зробить власні висновки, та я щиро сподіваюсь, що більщість неодмінно замислиться над подібним питанням, намагатиметься знайти рішення.
Поема Миколи Вороного "Євшан-зілля" розповідає про ту частину історії України, що стосується княжої доби. Описана в ній доля юнака-половця, який потрапив у полон і забув свою Батьківщину. Така біда, як полон, неволя, необхідність жити в чужому краї, не обходила українців. У воєнних походах потрапляли вони у полон до ворога. Під час набігів на Київську Русь поневолювали наш народ кримські татари, турки, інші вороги, плюндрували землю, забирали в рабство жінок, дітей. Вирісши на чужині, діти нерідко забували про свою Батьківщину. А дехто з юнаків навіть ставав воїном у чужинському війську.
Хоч ідеться в поемі про події далекого часу, вона перегукується також із сучасністю. Не тільки в період існування Київської Русі українці змушені були розлучатися зі своєю Батьківщиною.
Наша земля часто переживала важкі часи, коли багатьом людям доводилося шукати кращої долі по чужих далеких краях. Народне прислів'я недаремно каже: "Нашого цвіту по всьому світу". Чимало українців мешкає тепер у Росії, Сполучених Штатах Америки, Канаді, країнах Європи...