Говорюща риба з казки Емми Андрієвської мала добре серце, але була “соромом родини”, бо не мовчала як інші. Тому її вигнали з риб’ячої громади. Але героїня привітна, щира, добра, вірна, готова до іншим. Надмірка балакучість є її недоліком, навіть якщо не було співрозмовника, то вона говорила сама з собою. Рибі пощастило, коли вона зустріла рибалку. Вони почали товаришувати. На жаль, через свою довірливість говорюща риба загинула на
сковорці дружини рибалки. Рибалка був невдахою: йому не щастило з уловом, дружина постійно сварилася, докоряла чоловікові. Та говорюща риба розуміла чоловіка краще, ніж люди, і стала допомагати. Добрий рибалка не здивувався зустрічі з балакучою рибою, став їй другом. Він дослухався до порад риби і був щасливий приятелювати з нею.
Джерело: https://dovidka.biz.ua/govoryushha-riba-geroyi/
Відповідь:
Автор - І. Карпенко-Карий
Назва - "Сто тисяч"
Рід літератури - драма
Жанр - комендія
тема - зображення життя селянства в 80-90 роках 19 ст
ідея - викриття й засудження в образі герасима жорстокого ненависного й жадібного
проблематика - батьки і діти, бідність і багатство, добро і зло, моральність і аморальність
Образ Герасима Калитки “Сто тисяч” – це сільський багатій, найбільше бажання якого — збагачення. Заради цього він недосипає і недоїдає, сам тяжко працює і своїм рідним не дає спуску. Життя в його розумінні складається з двох понять — грошей і землі, всі думки його і мрії, розмови і вчинки базуються на них. Моє ставлення до нього не хороше, тому що він любив багато грошей. аце погана риса характеру.
Твір сподобався тим які події в ньому були, як все розгорнулося, не сподобалося тим шо було дуже багато жадібності
Пояснення: