Повість "Климко" переносить нас у тяжкі часи фашистської окупації України. Багато дітей залишилося без батьків, без житла, тому самостійно змушені були шукати помешкання, їжу, одяг. Вони працювали за верстатами поруч із дорослими, не знаючи сну й відпочинку, деяких із них вивезли до Німеччини.
Саме на цей складний час припадає дитинство майбутнього письменника Григора Тютюнника. Війна застала хлопця на Донбасі, а голод змусив його повернутися на Полтавщину, до матері, тому повість "Климко" можна вважати певною мірою автобіографічною. Сам письменник — Григір Тютюнник — був одним із тих підлітків, які опинилися в часи війни перед щоденною смертельною небезпекою.
Объяснение:
1. особисто мені сподобалось, як про світогляд вчителя писав Іван Карпенко-Карий у своїй комедії "Хазяїн". він зображує Калиновича добрим, чесним і патріотичним вчителем, який має чисті думки і цілі. із уст Калиновича ми чуємо: «Будущина в руках нового покоління, і чим більше вийде з школи людей з чесним і правдивим поглядом на свої обов'язки перед спільною громадою, тим скоріше виросте серед людей найбільша сума справедливості!».
2. гарним прикладом може послугувати вчительська діяльнысть відомого українського письменника Богдана Лепкого. я вважаю, що цей вчитель може бути авторитетом для інших, тому що він своєю працею і напологеливістю швидко здобуває авторитет серед колег (немало з них ще недавно були його вчителями), а також повагу серед багатьох гімназистів блискучими лекціями, врівноваженістю, прагненням внести свіжий струмінь у викладання, познайомити слухачів з новинками літератури.