М
Молодежь
К
Компьютеры-и-электроника
Д
Дом-и-сад
С
Стиль-и-уход-за-собой
П
Праздники-и-традиции
Т
Транспорт
П
Путешествия
С
Семейная-жизнь
Ф
Философия-и-религия
Б
Без категории
М
Мир-работы
Х
Хобби-и-рукоделие
И
Искусство-и-развлечения
В
Взаимоотношения
З
Здоровье
К
Кулинария-и-гостеприимство
Ф
Финансы-и-бизнес
П
Питомцы-и-животные
О
Образование
О
Образование-и-коммуникации

l. Тестові завдання 1. «Зажурилась Україна». Україна зажурилась, бо: А)не мала справжніх своїх захисників; б)її сини розгубилися під час боротьби з ворогом; в)не мала можливості стати багатою; г) нічим прожити. 2. «Та, ой, як крикнув же та козак Сірко». На кого кричав Сірко? А)На полонених татар; б)своїх козаченьків; В)зрадників рідного краю; г)свого джуру. 3. «Ой Морозе, Морозенко». Що будуть згадувати люди про Морозенка? А)Доброту і щирість; б)думи та пісні на його честь; В)його відповідальність за доручену справу; Г)прагнення ватажка до бідним. 4. «Максим козак Залізняк». Рідне місто Залізняка: А) Умань; б) Жаботин; в) Київ; г) Запоріжжя. 5. «Чи не той то хміль». Б. Хмельницький очолив боротьбу козаків з… А турками; Б татарами; В ляхами; Г половцями. 6. «За Сибіром сонце сходить». Від чого гірко плаче народний месник? а) Приниження і переслідування владою; б) згадки про страждання своєї родини; в) через неможливість повернутися на Україну; г) важкого поранення. 7. «Ой не ходи, Грицю». Зіллячко, яким дівчина отруїла Гриця, вона: А) Викопала; Б) купила на базарі; в) випросила у ворожки; г) сама виростила. 8. «Засвіт встали козаченьки». Прикмета, яка, на думку козака, не дозволить йому швидко повернутися додому: А) зіпсувалося взуття; б) у двір полетіло багато горобців; в) Кінь спіткнувся; Г) пов'яли квіти на підвіконні. 9. «Віють вітри, віють буйні». У чому витрачає свої літа молодії героїня пісні? а) Непосильній праці; б) Горі і стражданнях; В) догляданні малого паненя; г) відпочинок. 10. «Маруся Богуславка». Що Маруся пообіцяла козакам, коли від’їде пан турецький? а) Принести їжу; б) прочитати листа з України; в) випустити їх на волю; г) надати медичну до Маруся Богуславка». Напередодні якого свята православних у творі відбуваються події? а) Сорокового дня від Великодня; б) Сорока святих; в) Петра і Павла; г) Вербної неділі. 12. Пісня, яка присвячена боротьбі українського народу проти панської Польщі та султанської Туреччини в другій половині XVII ст.: А) «Ой Морозе, Морозенку»; Б) «Максим козак Залізняк»; В) «Зажурилась Україна»; Г) «Та, ой, як крикнув же та козак Сірко». ll. Теорія літератури 1. Історичні пісні – це … 2. Встановити відповідність 1. Метафора А. «Хміль в΄ється, Хмельницький б΄ється». 2. Епітет Б. «туман поле криє» 3. Персоніфікація В. «битий шлях» 4. Порівняння Г. «Вкраїна плаче» 5. Паралелізм Д. «А мене, Кармалюка, Як звірюку гонять!» lll. Характеристика Марусі Богуславки. lV. Аналіз народної пісні (на вибір). V. Творче завдання Моя улюблена українська історична пісня.

👇
Открыть все ответы
Ответ:
ОверДовн
ОверДовн
31.10.2020
Произведение по повести Г. Тютюнника «Климко» Война несет горе всем. Кровь, боль, страдания выпали на долю взрослых, которые с оружием в руках ушли на фронт. И что чувствовали дети и подростки, многие из которых остались без опеки старших, без крыши над головой, перед ежедневной смертельной опасностью? На себе, своей судьбе испытал черный дыхание смерти и Григор Тютюнник. Позже, став писателем, он не смог не описать тех ужасов, которые выпали на долю поколения. Рассказ о детях войны - основная тема его творчества, в частности повести «Климко». Главный герой, как и сам писатель, остался сиротой, воспитывался у дяди, пока тот не погиб от немецкой бомбы. Уже с начала повести мы видим, что мальчик серьезный, ответственный. А со смертью дяди ему и вовсе пришлось полагаться только на себя. И Климко, и его друг Зульфат - отзывчивые, чувствительные к чужому горю. Сами беззащитны, они приютили у себя свою учительницу с ее младенцем. Поняв, что запасов на зиму мало, Климко решил идти в Славянск за солью, на которую можно было наменять продовольствия. Путешествие далекая и безопасна, но Клим-ко готов терпеть холод и голод ради Зульфата, ради Натальи Николаевны и ее детеныша. Взаимо характерная черта почти всех героев повествования. На первый взгляд бес человек в трагической ситуации находит силы и возможность другому: ребята учительнице, старый безногий сапожник вместе с голодным Климко молоденькую девушку от облавы, чужая женщина ухаживает больного Климко и даже приглашает остаться жить в ней. Беда сближает, сплачивает людей, обнаруживает глубины человеческой души: доброту, порядочность одних и жестокость и подлость других. Финал рассказа - трагический. Климко погиб от фашистской пули уже у самого дома, а «из пробитого мешка тоненькой струйкой потекла на дорогу соль. Эта повесть страшная своей правдой о войне и красивой правдой о благородных людей. Склоняя голову перед памятью детей, погибших на войне, мы должны приложить все усилия, чтобы не отапливал огонь войны души детей.
4,6(67 оценок)
Ответ:
AbaiMalik05
AbaiMalik05
31.10.2020

ответ:“Шпага Славка Беркути” аналіз Тема “Шпага Славка Беркути“: Розповідь про чотирьох розумних підлітків, зі своєю думкою, на чию долю вже випадали випробування. Всі вони особистості, розвинені, по-своєму талановиті, які шукають свій шлях у житті. Ідея “Шпага Славка Беркути”: Пошук свого шляху у житті. Головна думка – життя дуже складне і непередбачуване, але потрібно завжди чинити по совісті. Жанр: Психологічна повість. Композиція “Шпага Славка Беркути” Експозиція: Пізнання ціни дружби. Зав’язка: Знайомство з головними героями повісті. Розвиток дії: Навчання та захоплення Славка, Юлька, Стефка та Лілі. Кульмінація: шкільний суд над Славком Беркутою, вирок – підтримка класу +байдужіть Юлька. Розв’язка: Усе ніби так так гарно. Як у казці. Судили — вибачили — помилилися… Повість починається з епізоду, який спонукає до роздумів, непевності протягом усього читання. Потім дія повертає у часі назад, описується кожний з чотирьох героїв повісті окремо від інших – і у взаємодії. Сюжетні лінії “Шпага Славка Беркути”: Життя кожного з чотирьох підлітків. Дружба-протистояння Славка і Юлька. Любовний трикутник Юлько – Лілі – Славко Часо р: Львів; зима Проблематика “Шпага Славка Беркути” Формування характеру підлітка; вплив на його поведінку та світоглядні позиції сім’ї, школи, середовища тощо. Змужніння й дорослішання дитини як розширення її життєвого досвіду: поступової «належності до світу», де більша відповідальність, «де ніхто не має права легковажно, безвідповідально й нерозсудливо ставитися до життя», де суворіші закони та випробування. Самореалізація дитини. Стосунки ровесників (перше кохання й протистояння, суперництво друзів і самоствердження). Діалог поколінь, батьків і дітей, їх стосунків. Морально-етичні проблеми (чесність, підлість, байдужість, безвідповідальність та ін.). Як бачимо, це проблеми вічні, хоч вони і накладаються на реалії тієї чи іншої епохи. Ніна Бічуя в цьому тексті звела ці реалії до мінімуму. Тільки окремі деталі свідчать про те, що зображувані події розгортаються на тлі повоєнного життя радянської країни. Поза текстом залишаються диктовані режимом правління злободенні проблеми того часу, ідеологічна заангажованість. Винятком є хіба що сцена суду над дитиною, яка відбувається в умовах радянської школи. Авторка займає однозначну позицію в зображенні цього явища. Але хіба в наш час діти не стають свідками, а то й жертвами загального осуду, підступності ровесників, протистояння в шкільному колективі? На жаль, подібні явища мають місце в сучасному суспільному житті. Додатково:

Джерело: https://dovidka.biz.ua/shpaga-slavka-berkuti-analiz/ Довідник цікавих фактів та корисних знань © dovidka.biz.ua

Объяснение:

4,4(24 оценок)
Это интересно:
Новые ответы от MOGZ: Українська література
logo
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?
Спроси Mozg
Открыть лучший ответ