М
Молодежь
К
Компьютеры-и-электроника
Д
Дом-и-сад
С
Стиль-и-уход-за-собой
П
Праздники-и-традиции
Т
Транспорт
П
Путешествия
С
Семейная-жизнь
Ф
Философия-и-религия
Б
Без категории
М
Мир-работы
Х
Хобби-и-рукоделие
И
Искусство-и-развлечения
В
Взаимоотношения
З
Здоровье
К
Кулинария-и-гостеприимство
Ф
Финансы-и-бизнес
П
Питомцы-и-животные
О
Образование
О
Образование-и-коммуникации

Реальне і фантастичне в баладі "Рибалка" Петра Гулака Артемовського ​

👇
Ответ:
geniusdavidus
geniusdavidus
24.11.2021
Балада "Рибалка" Петра Гулака Артемівського поєднує в собі елементи реальності та фантастики. Давайте розглянемо цей аспект на прикладі поеми.

Спочатку слід зазначити, що балада - це жанр літератури, який часто містить елементи фантастики. У даному випадку, балада "Рибалка" розповідає історію про рибалку, який знаходиться на острові, а потім потрапляє у фантастичну ситуацію.

Заведемо школяра у світ поеми:

У початковій частині балади, розповідається про спокійне життя рибалки на острові. Він рибалить, зустрічається з друзями та насолоджується втомлюючо-приємною роботою. У цій частині балади ми маємо справу з реалістичним зображенням життя рибалки. Як рибалка проводить свій день, як він стикається з непередбачуваними пригодами на рибалці, тощо. Важливо акцентувати увагу на деталях, описати, якими інструментами користується рибалка, як він випускає вудку, як спостерігає за поплавком.

У другій частині поеми, щось незвичайне відбувається: рибалка ловить на свою вудку живого їжака. Це вже нічого спільного не має з реальністю і надає ситуації фантастичного характеру. Вам слід пояснити, що в реальному житті риба не їсть їжаків, але в цій баладі таке трапляється. Рішенням для учня може бути звернення до уяви і фантазії - які інші незвичайні речі можуть трапитися у фантастичному світі?

Далі, рибалка почуває спрагу і випиває воду з келяху. Але замість води, він випиває малиновий виноградний сік. Це ще один приклад елементу фантастики у поемі. У світі реалії, така ситуація була б неможливою, але у фантастичному світі поеми такі речі можуть статися. Опишіть, як рибалка відчуває смак соку, як його враження від реалізації факту, що він випив не воду, а сік.

В решті рибалка потрапляє на піщані бари й зустрічає звіра - каменяра. Вид конфлікту між рибалкою та каменярем можна розібрати як гордість людини проти передків, природи. У каменяра репрезентовані скелясті доски, які фізично і духовно перешкоджають пройти рибалці на берег. Ви відчуєте, що рибалка змушений випити із рук каменяра і змочити руки кров'ю. А отже, учневі цікаво ще й проаналізувати, якими є переживання рибалки в цій ситуації, чому він приймає таке рішення.

Фінал поеми залишається відкритим, і закликає читача думати самостійно, виявивши як реалістичні, так і фантастичні елементи в творі.

Таким чином, в баладі "Рибалка" Петра Гулака Артемівського ми спостерігаємо поєднання реальності та фантастики. Ці елементи допомагають нам зрозуміти переживання головного героя, а також стимулюють нашу фантазію та критичне мислення.
4,7(54 оценок)
Проверить ответ в нейросети
Это интересно:
Новые ответы от MOGZ: Українська література
logo
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?
Спроси Mozg
Открыть лучший ответ