Тема. Розвиток мовлення. Письмовий твір за повістю Г.Тютюнника "Климко". Д/З. Твір-роздум Чому поведінка людей під час лихоліття така різна?
( усі знають, усі погоджуються з тим, що доброта і чуйність - це гарно, це краще, ніж робити зло. Тоді чому в нашому житті ще так багато зла? Поділіться своїми роздумами про це. ) Письмова робота повинна бути зі вступною частиною, головною, висновком.Пригадайте твори із зарубіжної літератури, української, власні історії. обов`язково прочитай твір самостійно, необхідно перевірити.
при́тча — це повчальна розповідь з історії чи навколишнього життя, мета якої викласти духовні чи моральні істини. на відміну від багатозначності тлумачення байки, у притчі зосереджена певна дидактична ідея. сюжет притчі будується в образній формі, на життєвих ситуаціях, на повсякденних
спостереженнях суспільного життя.
анафора — єдинопочаток; одна зі стилістичних фігур; вживаний на початку віршових рядків звуковий, лексичний повтор чи повторення протягом цілого твору або його частини синтаксичних, строфічних структур.
гіпербола— вид тропа. стилістична фігура явного і
навмисного перебільшення для посилення виразності та підкреслення сказаної думки. наприклад: «я казав це тисячу разів» або « як дуб».
епітет— це слово чи словосполучення, завдяки особливій функції в тексті, є слову набути нового значення або смислового відтінку, підкреслює характерну рису,
визначальну якість певного предмету або явища, збагачує мову новим емоційним сенсом.
міфи — це античні, біблійні й інші перекази, сказання про створення світу і людини, розповіді про діяння древніх, про грецьких і римських богів і героїв.