М
Молодежь
К
Компьютеры-и-электроника
Д
Дом-и-сад
С
Стиль-и-уход-за-собой
П
Праздники-и-традиции
Т
Транспорт
П
Путешествия
С
Семейная-жизнь
Ф
Философия-и-религия
Б
Без категории
М
Мир-работы
Х
Хобби-и-рукоделие
И
Искусство-и-развлечения
В
Взаимоотношения
З
Здоровье
К
Кулинария-и-гостеприимство
Ф
Финансы-и-бизнес
П
Питомцы-и-животные
О
Образование
О
Образование-и-коммуникации

Зустріч із чеським солдатом (повість Григора Тютюнника «Климко») закінч
для Климка тим, що​

👇
Ответ:
fykdshklf
fykdshklf
29.09.2020

Відповідь:

солдат поділився з Климком своїм пайком, віддавши йому кілька галет і коробочку з жменькою солі

Пояснення:

цитата Чех повернувся вже без карабіна, тримаючи в рукахі пакунок з вицвілої плащ-палатки в рудих та зелених плямах, і подав його Климкові...  

Климко розгорнув пакунок. В ньому лежала пачка сухих — вони торохтіли — зеленкуватих галет у прозорому лопотючому папері і кругла чорна коробочка солі — може, зо жменю

4,5(12 оценок)
Открыть все ответы
Ответ:
risimonenko
risimonenko
29.09.2020

Відповідь:

1. Ким працював дядько Кирило, в якого жив осиротілий Климко? Цитата: Дядько Кирило був машиністом великого паровоза ФД

2. З якою метою Климко вирушив у подорож до Слов’янська?  По сіль. Цитата: "— Знаєш, що я придумав, Зульф, — збуджено сказав Климко. — Я піду по сіль. Зульфат зупинився.  — Куди?  — У Слов'янськ".

3. У чому виявилася ідея самопожертви у творі Г. Тютюнника «Климко»

Ідея самопожертви виявилась у самому житті ще не дуже дорослого хлопця Климка. У нього не було необхідності чи обов"язку годувати або дбати про свою вчительку Наталю Миколаївну і її маленьку донечку. Але ще сам зовсім дитина Климко вирішує, що для того щоб вижити йому потрібно піти набрати солі у далекому  і чужому місті Слов"янську, яку потім можна буде міняти на харчі. Климка ніхто не змушував рятувати під час облави незнайому йому дівчину, як ніхто не змушував кинутися на до втікачу, але така вже у нього була щира душа і чисте серце. Він віддав своє життя заради життя інших

4. Напишіть СТИСЛУ порівняльну характеристику (3-4 речення) Михайлика («Гуси-лебеді летять…») і Климка («Климко»).

Якщо порівнювати Климка з героєм твору Михайла Стельмаха "Гуси-лебеді летять", то як на мене спільне у них лише те, що вони ще діти, обидва тягнуться до навчання, обидва знають біду і мають добре серце.  Але Михайлик має хоч якусь опору в своєму житті - батьків, дідуся і бабусю, а Климко зовсім один. Михайлик просто жалісливий  і добрий хлопчик, а  Климко не лише когось шкодує, але і намагається діяти - шукати вихід з складної ситуації, якийсь порятунок. Хоча обидва ці герої є просто чудовими хлопцями і вартують того, щоб ними пишалися і наслідували.

Пояснення:

4,4(61 оценок)
Ответ:
Вилетта2006
Вилетта2006
29.09.2020

Сюжет п’єси “Наталка Полтавка” створений на звичайній життєвій ситуації, що висвітлює реальні взаємини, які у той час існували між селянами. Він достатньо простий і розповідає про возного, який, користуючись своїм високим становищем у селі, намагається примусити дівчину з бідної родини Наталку вийти за нього заміж. Але вона любить зовсім іншого – сироту і колишнього наймита її батька Петра, який пішов бурлакувати. Незважаючи на усі перешкоди, Наталка знаходить в собі сили подолати  усі труднощі на шляху до одруження з Петром.

Объяснение:Схожі сюжети можна було знайти і в інших творах І. Котляревського, і в творах інших українських і зарубіжних письменників. Але порівняно з ними п’єса “Наталка Полтавка” стала великим кроком уперед, бо і її мова, і розвиток дії, і повноцінність персонажів, і узагальнення ідей твору свідчать про велику майстерність І. Котляревського не тільки як письменника, а ще і як драматурга. Видатний український драматург і актор І. Карпенко-Карий назвав п’єсу “Наталка Полтавка” праматір’ю народного українського театру і відзначив її великий емоційний вплив на глядачів: “радість, i горе, i сльози Наталки були горем, сльозами i радістю всієї зали”.  Це твердження заслуговує особливої уваги, бо образ Наталки Полтавки викликає співчуття у кожного глядача, та і твір не випадково названий її ім’ям.

Риси характеру Наталки Полтавки є не просто рисами окремої селянської дівчини чи то просто ідеалу тогочасної жінки. Мова у п’єсі йде не лише про неї. Незважаючи на те, що І. Котляревський підкреслює індивідуальність Наталки, живо та реалістично змальовує її образ, він робить його узагальненим образом української жінки, якому притаманні кращі риси нашого народу. І. Котляревському вдалося оспівати в Наталці високі розумові і моральні якості представників простого народу. Цим видатний український поет і драматург висловив свій оптимізм щодо майбутнього свого народу і віру в його силу.

А зобразивши перемогу Наталки у своїх прагненнях автор підкреслив, що загальнолюдські гуманістичні принципи обов’язково переможуть у будь - якому разі. Мабуть саме через це образ Наталки Полтавки є актуальним і сьогодні, саме тому дівчиною продовжують захоплюватися все нові і нові покоління глядачів і читачів.

4,4(13 оценок)
Новые ответы от MOGZ: Українська література
logo
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?
Спроси Mozg
Открыть лучший ответ