М
Молодежь
К
Компьютеры-и-электроника
Д
Дом-и-сад
С
Стиль-и-уход-за-собой
П
Праздники-и-традиции
Т
Транспорт
П
Путешествия
С
Семейная-жизнь
Ф
Философия-и-религия
Б
Без категории
М
Мир-работы
Х
Хобби-и-рукоделие
И
Искусство-и-развлечения
В
Взаимоотношения
З
Здоровье
К
Кулинария-и-гостеприимство
Ф
Финансы-и-бизнес
П
Питомцы-и-животные
О
Образование
О
Образование-и-коммуникации

Запитання 1 Твір Зірки Мензатюк "Таємниця козацької шаблі" за жанром -

варіанти відповідей

 

новела

 

 

оповідання

 

 

роман

 

 

повість

Запитання 2

Машка у творі - це...

варіанти відповідей

 

сусідська дівчинка

 

 

донька родини Руснаків

 

 

звичайний автомобіль-легковичок

 

 

однокласниця Наталочки

Запитання 3



Якого епізоду стосується ця ілюстрація?

варіанти відповідей

 

відвідини квартири пана Богдана

 

 

зустріч на бензозаправній станції

 

 

зустріч у Берестечку

 

 

мітинг на Козацьких Могилах

Запитання 4

Кого зустріла Наталочка на бензозаправній станції?

варіанти відповідей

 

Михася

 

 

пана Богдана

 

 

привида

 

 

Антипка

Запитання 5

Яку реліквію шукала сім'я Руснаків?

варіанти відповідей

 

козацьку могилу

 

 

козацьку булаву

 

 

козацьку шаблю

 

 

козацькі хорогви

Запитання 6

Яку проблему НЕ порушено у творі?

варіанти відповідей

 

значенні історичної пам'яті для сучасної людини

 

 

добра і зла

 

 

батьків і дітей

 

 

патріотизму

Запитання 7

Кому із героїв твору належать слова: " Кожен порядний українець має побувати в Берестечку..."

варіанти відповідей

 

пану Щуровському

 

 

пластунові Северину

 

 

Антипкові

 

 

мамі Наталочки

Запитання 8



Якого епізоду стосується ця ілюстрація?

варіанти відповідей

 

молебень на Козацьких Могилах

 

 

колодязь Тараканівського форту

 

 

видіння та полі Берестецької битви

 

 

Кам'янець-Подільська фортеця

Запитання 9

Яка козацька зброя згадується у творі найчастіше?

варіанти відповідей

 

 

 

 

 

 

 

Запитання 10

Який художній засіб використано у цьому реченні?

Музика лилася, мов кришталева ріка

варіанти відповідей

 

метафора

 

 

епітет

 

 

порівняння

 

 

гіпербола

Запитання 11

Яку відзнаку отримала Наталочка?

варіанти відповідей

 

відзнаку пластунських вмілостей

 

 

медаль "За відвагу"

 

 

значок дівчаток-скаутів

 

 

похвального листа

Запитання 12

На якому дереві застрягло авто сім'ї Руснаків?

варіанти відповідей

 

березі

 

 

сосні

 

 

вербі

 

 

дубі

👇
Ответ:
shvetzovayuliy
shvetzovayuliy
03.06.2022

Відповідь:

1. г  

2. в  

3. а  

4. г  

5. в  

6. в  

7. г  

8. б  

9. б  

10. в  

11. а  

12. в

Пояснення:

4,6(52 оценок)
Открыть все ответы
Ответ:
Makson3D
Makson3D
03.06.2022
Історія може бути жорсткою і несправедливою до діячів певної доби, але рано чи пізно вона розставить відповідні об’єктивні акценти. Наступник Олега на київському столі князь Ігор не став героєм в епічній традиції, народна уява не нагородила його надприродними здібностями, а літописець у «Повісті временних літ», хоч і називає Ігоря хоробрим і мудрим, але засуджує його жорстокість і ставиться до нього не дуже прихильно. Тавро осуду на образі князя залишається. І це тоді, коли Ігор очолював колосальну політичну систему, що складалася з двадцяти князівств, правителі яких не належали до роду Рюриковичів. Тож зрозуміло, що йому було нелегко знайти з ними спільну мову. Ігор підписав вигідну угоду з Візантією, відзначався толерантністю у справах релігійних (за його князювання мирно співіснували язичники і християни), ставлення князя до жінки може бути прикладом і для сучасників. Але чому ж у народній творчості Ігор — князь без воєнної удачі, що є найгіршим вироком для воїна? Спробуймо з’ясувати відповіді на ці питання, бо в них відчуваються перегуки з нашим часом.Ігор став великим київським князем після смерті Олега у 913 році (як пише Іпатіївський список «Повісті временних літ»). Щодо його походження, то «Повість» під роком 879 роком згадує, що Рюрик перед смертю передав княжіння Олегові. Літопис не говорить, коли народився Ігор, але вказує, що 903 року він одружився з Ольгою, а у 942 р. (тобто у досить літньому віці) у них народився син Святослав. Ці дати викликають роздуми... Михайло Грушевський у «Історії України-Руси» припускає, що Ігор міг стати великим київським князем значно пізніше, а між Олегом та Ігорем, можливо, правив іще якийсь князь, ім’я якого історія не зберегла. У 948-953 рр. Ігоря в живих вже не було, бо Константин Порфирородний у своєму трактаті «Про управління державою» пише про ці часи як про епоху Ольги і Святослава, сина Ігоря.За літописом, правив Ігор до 945 року, себто приблизно 33 роки. Після смерті Олега підкорені ним племена, зокрема древляни, уличі, відмовлялися коритися Києву і новому князеві. Перед Ігорем постала необхідність придушити ці тенденції, аби не допустити розпаду Русі. 914 року Ігор вирушив у похід на древлян.
4,8(51 оценок)
Ответ:
dianacat1017
dianacat1017
03.06.2022
Так i нi.

Повість Вольтера «Простак» закінчилась сумно. Однак Гордон, який до самісінької смерті приятелював з Простаком, стверджував: «Нещастя інколи йде на добре».. . а скільки ще чесних людей на світі можуть сказати: «У нещасті немає нічого доброго! »

Але у «Простакові» стан речей не зображений фатально безвихідним. За Вольтером, позитивний приклад поруч, за ла-Маншем, — у англії, яку так любить Простак.

Для того, щоб пояснити обидві точки зору, ми сьогодні пригадаємо трагічну долю мадемуазель де Сент-ів і гуронця, а також спробуємо зрозуміти сутність полеміки гуронця і Гордона в Бастилії.Перебування Простака в Парижі починається з в’язниці. і не вилізти б йому звідти довіку, якби не.. .

Утім, попередньо треба ще раз відзначити художню майстерність автора. У повісті є «дзеркальна» , перехресна ситуація: гуронець їде до Парижа передусім для того, щоб визволити з монастиря панну Сент-ів, а в результаті вона визволяє його.

Щоб визволити коханого, Сент-ів була вимушена зрадити його. Отже, для того щоб стосовно однієї людини здійснився акт справедливості (щоб Простака звільнили) , треба, щоб стосовно іншої людини здійснився акт несправедливості (панна Сент-ів змушена віддатися вельможі Сен-Пуанжу) . Такий стан справ називається беззаконням.

У Парижі панна де Сент-ів попросила єзуїта влаштувати її до «якоїсь доброї побожниці, яка уберегла б її від спокуси» . Яка їдка іронія Вольтера!

«Побожниця» , жінка, не менш поблажлива, чим єзуїт, висловлювалася ще ясніше:

«Леле, — казала вона, — рідко справи йдуть інакше в цьому дворі, такому ґречному, такому галантному, такому вславленому: найменші й найзвичайніші посади дають часто лише за таку ціну, якої вимагають од вас. Слухайте, ви викликали в мені довіру й приязнь: признаюся вам, що коли б я була така вперта, як ви, мій чоловік не посідав би тої невеличкої посади, з якої живе; він знає це й зовсім не сердиться.. . <...> Ваше становище набагато краще: мова йде про те, щоб повернути вашого чоловіка на світ божий і одружитися з ним; це святий обов’язок, і ви повинні його виконати. <...> Що за лабіринт неправди! Що за країна! »

Що стосується Простака, він «з’явився в Парижі й у війську під іншим іменем» , і в цьому разі зникнення імені можна тлумачити як зникнення тієї людини, яка його носила. Отримавши посаду, яка давала йому засоби для існування, він перестав бути самим собою.

Мабуть, саме через ці реалії французького життя тієї доби «Простака» , на відміну від інших філософських повістей Вольтера, відносять до просвітницького реалізму.
4,6(21 оценок)
Новые ответы от MOGZ: Українська література
logo
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?
Спроси Mozg
Открыть лучший ответ