Українські пісні завжди зачаровували своєю мелодійністю й чутливістю. В українських піснях правдиво відображене родинне та суспільне життя українців, розкрито внутрішній світ людей, розповідається про різні історичні події. Пісні красномовніше розповідають про долю рідної країни, ніж підручники з історії. В українських піснях завжди бринить непримиренне ставлення до несправедливості, до пригніченого стану простої трудящої людини, до свавілля влади. Багато українських пісень висловлювали палку мрію народу про особисту волю кожного й волю всього народу в цілому, про життя , на яке заслуговують чесні трудівники. Головний герой народних пісень---трудяща людина, справедлива й принципова , людяна й щира, непримиренна до зла в усіх його виявах. Це людина , яка сміливо викриває і засуджує тих, хто кривдить український народ. Надзвичайно глибоко й повно в українських піснях розкривається внутрішній світ українців, специфічні особливості цієї нації. Наш народ склав безліч пісень. Для кожного свята, кожної події народного життя існує відповідна пісня. Для новорічних свят--- це щедрівки та колядки, для весняних веснянки, гаївки, для праці в полі--жниварські пісні., Пісня супроводжує людину у різні хвилини життя. Правду кажуть, що народна пісня --це душа народу. Щоб пізнати цю душу , треба вивчати й співати ці гарні народні твори. У нашій родині шанують народну пам" ять Тому українські пісні часто звучать у рідній оселі. .
Лаврін - лагідний, м'який, жартівливий. у Лавріна — «веселі, сині, як небо, очі світилися привітно і ласкаво». У розмові з Карпом про дівчат він у кожній виділяє привабливі риси, виявляє доброзичливість до навколишнього світу. Йому властиве почуття гумору. Парубком він не бере участі у сімейних сварках, а своє ставлення виявляє у жартах: то зліпив коник з глевкого хліба, спеченого Мотрею, то жартівливо плюнув на купку буряків і квасолі, коли Мотря кинула миску з борщем під ноги свекрусі. Закоханий у Мелашку, він освідчується, думає й говорить словами пісні: «Брови чорні, очі карі — любо подивитися; личко як калина, а як гляне, засміється, в мене серце в'яне», «Як з нею не оженюся, то в Росі утоплюся» та ін.
Але нове становище в сім'ї після одруження вносить свої корективи. Прагнення хазяйнувати самостійно призводить до конфлікту з батьком. Лаврін не може обминути і сімейних чвар. Він не поступається братові грушею, сподіваючись продавати щороку груші і брати гроші. Такі міркування й поведінка Лавріна свідчать про ті безумовні зміни, яких він зазнав, Він у всьому бачить хороше, добре, шанує людей, захоплюється красою природи, має ліричну душу і грає на сопілці. Але, нажаль, зрештою і Лаврін стає егоїстом.пристосовуючись до умов дрібновласницького побуту.
Головний герой народних пісень---трудяща людина, справедлива й принципова , людяна й щира, непримиренна до зла в усіх його виявах. Це людина , яка сміливо викриває і засуджує тих, хто кривдить український народ. Надзвичайно глибоко й повно в українських піснях розкривається внутрішній світ українців, специфічні особливості цієї нації. Наш народ склав безліч пісень. Для кожного свята, кожної події народного життя існує відповідна пісня. Для новорічних свят--- це щедрівки та колядки, для весняних веснянки, гаївки, для праці в полі--жниварські пісні.,
Пісня супроводжує людину у різні хвилини життя. Правду кажуть, що народна пісня --це душа народу. Щоб пізнати цю душу , треба вивчати й співати ці гарні народні твори. У нашій родині шанують народну пам" ять Тому українські пісні часто звучать у рідній оселі. .