ОБГРУНТУЙТЕ ДУМКУ: «КРАЩЕ БУТИ ПОКІРНИМ ТА СЛУХНЯНИМ ПІД ЗАХИСТОМ СИЛЬНІШОГО, НАДАВАТИ ПЕРЕВАГУ РЕАЛЬНОСТІ, А НЕ МРІЇ. ЦЕ СЛАБКІСТЬ ЧИ МУДРІСТЬ?» по твору "білий кінь шиптало"
Розділ VI, який проливає світло на наших пращурів і ще на дещо. Ну й Митько! 1. Розмова хлопців з бібліотекаркою. 2. Цікаві факти при гігантських химер із бібліотечних книжок. 3. Висновок про лісове озеро. 4. Друзі на крок від великого відкриття. 5. Вдень – бібліотека, ввечері – озеро. 6. Розгадка назви села. 7. Хлопці вигадують назву чудовиську із лісового озера. Розділ VII. Операція «Курка» провалюється разом із дідом Трохимом 1. Роздуми щодо пастки для химери лісового озера. 2. Один із друзів у якості приманки для Митькозавра. 3. Вихід знайдено – химеру будуть ловити на курку.
Власне закінчення твору "Сіроманець" пропоную скласти так:
Наш герой таки зустрівся зі своїм вірним товаришем Сіроманцем. Вовк одужав, почав набирати сили, а в цьому допоміг йому хлопчик. Вовча зграя, від якої терпів нападки Сіроманець, була винищена. Вовк міг тепер спокійно існувати та не тікати з рідної землі. А все завдяки тій силі любові, яку друзі виростили в своїх серцях. Добро завжди перемагає зло, а дружба Сашка з вовком, який чимало часу поневірявся через іншу тварину - яскравий приклад цього. Тож давайте берегти дружбу, вірити в добро та допомагати одне одному, щоб світ став кращим!