Відповідь:Я вважаю, що ми відповідальні за все в нашому житті. І жоден добрий чи поганий учинок так без наслідків, не обійдеться. Аргументом на користь цієї думки може бути те, що зло завжди карається. Наприклад, американський гангстер італійського походження Аль Капоне був контрабандистом і вбивцею. Хоча ці злочини суд ніяк не міг довести, його, урешті-решт, ув’язнили за банальну несплату податків. Є ще один доказ на підтвердження цієї тези: якщо людина навіть не буде покарана законом, Богом чи іншими людьми, то її мучитимуть докори сумління. Яскравим прикладом цього може бути Ганна — героїня поеми Тараса Шевченка «Наймичка». Караючись увесь вік у чужій хаті, жінка-покритка спокутувала свій гріх, не давши синові Марку вирости безбатченком. Отже, що б ми не робили і як би це не висвітлювали, ми несемо повну відповідальність за кожен наш учинок перед Богом і людьми, перед законом і нашою совістю.
(якшо шось я і друг писали)
Відповідь:
Не розумію, чому у Вас малюнки пронумеровані. Як я читала про правила розгадування кросенсів - там картинки мають бути викладені по спіралі. Але давайте спробуємо:
1. Малюнок запряжених волів. Вони спокійні, хоча й виконують важку роботу - тягнуть воза. Твір "хіба ревуть воли, як ясла повні?"
2. Дівчинка в короні - "Польова царівна" - саме так називається перший розділ частини першої. І саме такою для Чіпки була Галя. А познайомився він з нею...
3. Картинка з зображенням поля, на якому щедро налився тугий колос пшениці чи жита. Саме в полі, але весною, коли жито було ще зелене, Чіпка вперше побачив Галю. Але небо в той день було майже таке як на малюнку - синій шатер, прозорий і чистий.
4. (мал. № 6) - Знайомимося з Чіпкою і його батьками. Остап Макарович Хрущ - саме таким іменем назвався його батько, коли прийшов в село і розказав усім, що він племінник старого козака Карпа Окуня
5. (мал. № 9) Але пізніше з"ясувалося, що все це неправда. Що батько Чіпки кріпак, який утік від пана, що у нього є інша сім"я за Доном і справжнє ім"я цього чоловіка - Іван Вареник. Цитата: "... звідкіль узялась на селі чутка, що він ні Хрущ, ні Притика, а прямісінько-таки Іван Вареник — кріпак пана Польського, що панував у Пісках".
6. ( мал.№8) Дуже важко було матері і бабусі Чіпки піднімати його на ноги. Все змінилося, коли його віддали у 12 літ підпасичем до діда Уласа, що пас людських овець. Саме цей час Чіпка згадував з теплом і вдячністю ще довгі роки.
7. (мал. № 9) Здавалося б - живи, чесно працюй, будуй сім"ю, рости діток, але Чіпка все життя вважав себе назаслужено ображеним, озлобився на весь світ, на всіх людей - почав спершу пиячити, зв"язався з такими з дружками, які штовхнули його на криву доріжку, втягнули в грабіжництво. А потім довели й до душогубства.
8. (мал. 4) Те що Чіпка став душогубцем, убивцею не змогла стерпіти стара Мотря - мати Чіпки і заявила на нього і його товаришів в поліцію. Так Чіпку ув"язнили і відправили на каторгу.
9. (мал. № 5) А почув всю цю історію-бувальщину і створив з неї безсмертний твір "Хіба ревуть воли, як ясла повні ?" письменник Панас Мирний (саме його фото розміщене в центрі кросенса)
Пояснення: