М
Молодежь
К
Компьютеры-и-электроника
Д
Дом-и-сад
С
Стиль-и-уход-за-собой
П
Праздники-и-традиции
Т
Транспорт
П
Путешествия
С
Семейная-жизнь
Ф
Философия-и-религия
Б
Без категории
М
Мир-работы
Х
Хобби-и-рукоделие
И
Искусство-и-развлечения
В
Взаимоотношения
З
Здоровье
К
Кулинария-и-гостеприимство
Ф
Финансы-и-бизнес
П
Питомцы-и-животные
О
Образование
О
Образование-и-коммуникации

1.Поема присвячена В. Жуковському на пам’ять про: а) день його народження, б) день їхньої першої зустрічі, в) день викупу Шевченка з кріпацтва, г) скасування кріпосного права. 2.Куди пішов москаль від Катрусі: а) у Польщу, б) у Московщину, в) у Туреччину, г) у Молдову.

3.Катерина не журилася, коли її покинув москаль, бо:
а) була впевнена, що виростить дитину сама,
б) вірила, що він повернеться,
в) надіялася на до батьків.

4.Як село сприйняло народження Катерининого сина?
а) привітало, б) зраділо щастю Катрі, в) осудило батьків за виховання доньки.

5.Хто з батьків говорить, коли виганяють доньку з дому?
а) мати, б) батько.

6.Чому батьки виганяють єдину доньку?
а) вони не зможуть прогодувати її дитину; б) так наказав пан-кріпосник;
в) знають, що в Московщині їй буде краще;
г) щоб з них не сміялись люди.

7.Катря у чумаків «бере шага, аж труситься», бо: а) дуже голодна, б)їй соромно просити, в) дуже змерзла, г) боїться невідомих людей.

8.Як сприйняли москалі те, що Катерина шукає серед них свого милого?
а) порадили почекати інших; б) перепитували, як його прізвище;
в) насміялися над обдуреною одним з них, прогнали геть від себе.

9.Де востаннє ночувала Катря? а) під тином у снігу, б) у найбіднішій хаті у селі, в) у хаті лісника, г)у стогу сіна.

10.Як склалася доля Катриного сина?
а) його підібрав батько і добре виховав, б) він залишився у лісника за годованця, в) знайшов своє село і рідню, г) став поводирем у старця-кобзаря.

11.Як ставиться Шевченко до Катерини? а) осуджує, б) співчуває, в ігає байдуже за її долею, щоб розповісти нам.

12.Кого засуджує в поемі автор? а) дівчат, які не слухаються старших, в) москалів, які обдурюють дівчат, в) людей за їх жорстокість до таких, як Катря, г) батьків, які недостатньо виховують своїх дітей.

👇
Ответ:
makusolka
makusolka
30.04.2023

1. у пам'ять 22 квітня 1838 року, дня викупу поета з кріпацтва.

2. б

3. б

4. в

5. а

6. г

7. не знаю

8. в

9.вроде а

10. не знаю

11. б

12 в

Объяснение:

12 объяснения КОХАЙТЕСЯ ЧОРНОБРОВІ ТА НЕ З МОСКАЛЯМИ)

4,6(24 оценок)
Открыть все ответы
Ответ:
Ataka4
Ataka4
30.04.2023

Жінка... Найзагадковіше творіння Всевишнього. Природа надала жінкам найважливіші функції, адже призначення жінки на Землі — продовжувати рід людський. Але в різні періоди існування людства роль жінки в суспільстві не була однаковою.

Як на мою думку, то на долю жінки випадає значно більше перевантажень, ніж на долю чоловіка. Можливо, саме тому природа створила жінку значно витривалішою. Жінка терпляче зносить і емоційні перевантаження, і фізичні. Медики доводять, що навіть біль жінка і чоловік витримують і відчувають по-різному. Цим зумовлено, що і генетичний код жінки довший, хоча серед чоловіків теж немало довгожителів. А втім, все це суто індивідуальне.

А от щодо ролі жінки в суспільстві, то тут немає спільної думки як серед чоловіків, так і серед жінок. Особисто я вважаю, що жінка сама має зробити вибір між сім'єю і кар'єрою. Переконана на прикладі своєї сім'ї, що моє судження правильне. Коли мій старший брат був зовсім маленьким, то мама віддала його в дитячий садок (тоді матерям дозволялося бути з дитиною лише до одного року), де і почались його хвороби. Він переніс кілька запалень легенів, які переросли в хронічну форму, і залишився хворобливим на все життя. У той час медики приділяли велику увагу лікуванню, а не профілактиці захворювань. Я впевнена, що матері повинні доглядати своїх дітей аж до школи. А якщо жінка працює, то вона не може повною мірою віддаватись сім'ї. І навпаки, сімейні проблеми заважають жінкам у становленні кар'єри. А наше суспільство, на жаль, поки що не допомагає своїм громадянам, бо само переживає період становлення

4,5(64 оценок)
Ответ:
magomedalievaa4
magomedalievaa4
30.04.2023

Про видатного українського поета Тараса Григоровича Шевченка писати дуже важко, адже усі подробиці його життя та творчості вже давно відомі та докладно вивчені. Кожен має право висловити свої особисті думки щодо творчості великого Кобзаря українського народу, і я хочу долучитися до цієї почесної місії.

Я вважаю, що Т. Г. Шевченко ще за своє життя був приречений стати видатним поетом. А для багатьох наступних поколінь і для наших сучасників він став справжньою легендою і символом, на всі часи перетворився для українського народу знаковою постаттю. Адже творчість Т. Г. Шевченка — це не просто вірші і поеми талановитої людини, а й мудрість, філософія і заклик до боротьби за краще життя.

Мені приємно усвідомлювати, що у мене є власний погляд на творчість великого Кобзаря, у мене в душі і серці існує власний, ні на кого не схожий митець.

Я маю власне розуміння й бачення творчості Т. Г. Шевченка, тому для мене він не тільки символ українського народу і великий Кобзар. Він для мене й досі живий. Колись поет сказав такі слова: «Я не розуміюся достатньо ані на поезії, ані на зброї». З цими словами я не згодний, адже поезія Шевченка для багатьох поколінь наших співвітчизників стала справжньою зброєю. Якщо замислитися, то добре знаючи біографію Т. Г. Шевченка, ми насправді знаємо про нього як про поета і як про людину досить мало.

4,5(89 оценок)
Это интересно:
Новые ответы от MOGZ: Українська література
logo
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?
Спроси Mozg
Открыть лучший ответ