М
Молодежь
К
Компьютеры-и-электроника
Д
Дом-и-сад
С
Стиль-и-уход-за-собой
П
Праздники-и-традиции
Т
Транспорт
П
Путешествия
С
Семейная-жизнь
Ф
Философия-и-религия
Б
Без категории
М
Мир-работы
Х
Хобби-и-рукоделие
И
Искусство-и-развлечения
В
Взаимоотношения
З
Здоровье
К
Кулинария-и-гостеприимство
Ф
Финансы-и-бизнес
П
Питомцы-и-животные
О
Образование
О
Образование-и-коммуникации

Знайдіть приклади художніх засобів в останньому абзаці повісті. Випишіть їх у робочий зошит.​

👇
Ответ:
Snikersuae
Snikersuae
19.09.2022

Тобi треба знайти прийоми та засоби, які автор художнього твору використовує, оповідаючи історію в останьому абзацi.

Можу до якщо скинеш фотку.

4,6(9 оценок)
Открыть все ответы
Ответ:
varuchyan
varuchyan
19.09.2022
Пролог частина 1: 1) розділ 1 - божа кара, яку зазнала наймогутніша держава світу. 2) розділ 2 - химерії долі.  3) розділ 3 - події, далекі від тих подій, котрі щойно були описані 4) розділ 4 - докладне знайомство з вельмешановним паном сулптицьким та сеньйором гаспероні. 5) розділ 5 - морська боталія. 6) розділ 6 - думки героя 7) розділ 7  - дії героїв 8) розділ 8 - перехрести людської долі. 9) розділ 9 - правдиві історії джузеппе  та сварки між героями. 10) розділ 10 - віщий сон лейби 11) розділ 11 - вельми таємна та важлива бесіда 12) розділ 12 - сплетіння людських шляхів 13) розділ 13 - врятованний називає рятівника ісмаріотом. 14) розділ 14 - стрілянина частина 2: 1) розділ 1 - мудрування державця та підслухача про високу політику 2) розділ 2 - загибель та воскресіння людських душ 3) розділ 3 - благання муси про гром на голову надир-бея 4) розділ 4 - пригоди хороброго козака яремка ціпурини 5) розділ 5 - подальщі плани гаспероні, графа олександра та отамана петруніна 6) розділ 6 - невеселі пригоди посланців гаспероні. 7) розділ 7 - військова рада в морі 8) розділ 8 - дива селім-ага 9) розділ 9 - морська та сухопутна баталії при трапезонті 10) розділ 10 - подальщі пригоди яремка, джузеппе та гаспероні 11) розділ 11 - останній день софії та спиридона.  12) розділ 12 - несподіване здійянення деяких мрій 13) розділ 13 - химерії що знову зводять й розводять людські долі. епілог
4,5(7 оценок)
Ответ:
RIGBY19204
RIGBY19204
19.09.2022

Серед багатьох, дуже цікавих творів видатного українського письменника М. Стельмаха окремо стоять дві біографічні повісті «Щедрий вечір» і «Гуси-лебеді летять». У них дуже реалістично передається та атмосфера, у якій довелося зростати і формуватися маленькому Михайликові, розкриваються його дитячі переживання, таємниці і мрії.

У повісті «Гуси-лебеді летять» ми бачимо маленького героя у повсякденних клопотах звичайної сільської дитини. Михайлик допомагає батькам по господарству, збирає ягоди і гриби, пасе конячину. Його життя не можна назвати буденним і сірим. У світі його дитинства неначе злилися разом казковий світ дитинства і реальний світ дорослих. Так і зростав Михайлик серед загадкової і надзвичайно чудової природи, виглядаючи по левадах і садках літо, яке залишало після себе то смачні суниці, то стиглі вишні, вірячи і не вірячи в таємницю існування жар-птиці.

Михайлик — бешкетний і непосидючий, а разом з тим чуйний і доброзичливий. Була у хлопчика і ще одна риса, яка відрізняла його від інших сільських дітей — невситима жага до читання, за словами односельців, «дурість» або «слабість». Михайлик читав усе підряд, що не встигали «докурити» сільські чоловіки. Заради того, щоб читати, хлопчик терпів багато прикростей: і глузування своїх ровесників, і нарікання матері. Але такий потяг до знань не залишився марним, бо хлопчик з великим задоволенням учився в школі.

М. Стельмах з неабиякою вдячністю згадує свою сім’ю. Незважаючи на те, що вони були майже неосвіченими, ці люди мали шляхетні і красиві душі. Письменник розповідає про те, що саме «мати перша в світі навчила мене любити роси, легенький ранковий туман», «вона першою показала, як плаче од радості дерево, коли надходить весна». З не меншою теплотою автор згадує у повісті своїх бабу й діда: «Жодна крихітка житейського бруду не виповзла з двору моїх дідів, недобре слово з їхніх вуст не торкнулась жодної людини». Сусіди дивувалися і трохи посміювалися з незвичайної делікатності дідуся, бо «де ж видано так жалувати в селянстві жінку, як жалував він?»

гаючи життя дорослого світу, Михайлик проходить справжню науку. Він по-своєму сприймає не тільки добрі, а й злі вчинки людей. Живучи у нестатках, хлопчик вчиться співчувати чужому горю, його сильно обурює будь-яка несправедливість. Дитяча душа Михайлика палко протестує проти людської підступності й нечесності. Сильне обурення викликають у хлопчика вчинки братів його батька, сім’ї сільського священика і вчинки Юхрима Бабенка.

Повість М. Стельмаха «Гуси-лебеді летять» починається словами: «Прямо над нашою хатою пролітають лебеді». Цими ж словами повість і закінчується. Гуси-лебеді стали для Михайлика своєрідним символом дитинства, який сяяв йому усе доросле життя. Недарма ж «Гуси-лебеді летять над моїм дитинством, над моїм життям!».

4,8(72 оценок)
Новые ответы от MOGZ: Українська література
logo
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?
Спроси Mozg
Открыть лучший ответ