У творах Тараса Шевченка "Сон" та "Кавказ" порушено проблеми:
самодержавства, кріпосництва та аморальності земляків-переветнів, що відцурались всього українського. На сьогодні деякі з цих проблем на жаль теж є актуальними. Наприклад, як земляки, що покидаєть рідний край і зраждують свою батьківщину, створюючи багато проблем: терор, різанина, незаконне захоплення державних територій. Також інколи ми можемо гати картину політичного самодержавстава, що не враховує думку народу. Ці, всі проблеми ми бачим сьогодні.
Объяснение:
У грудні 1845 р. Шевченко гостював на Переяславщині у поміщика-декабриста С. Н. Самойлова, де він сильно застудився. 24 грудня його станирізко погіршився, йому поставили діагноз - запалення легенів. Прийшла невесела думка, що це, може, останні години його життя. Нелюдськими зусиллями перемагаючи хворобу, якось підвівся і ослаблими руками запалив свічку. На папір лягли перші такі страшні для молодої людини слова: Як умру, то поховайте Мене… Отакі події наштовхнули Шевченка до написання «Заповіту». Але поштовх ще не є причиною. Насправді ж вірш був викликаний суспільно-політичними умовами життя країни в 30–40-х роках ХІХ століття, сповнений глибокого революційного змісту.
Софійка
Весілля тітки Сніжани
Без коралів
Сашко, Вадим Кулаківський, Ірка Заводчук.
Вони випали з кишені і їх вкрав Сашко
У них була світлина, а в Софійки чарівний шкаф, який відправив її у минуле в цю світлини і там дівчинка дізналася про іншу родину Валентина-жениха тітки Сніжани
Шафа, Коралі
Іларок
родового прокляття роду Кулаківських
залізти в шафу з фотокарткою
Києві
Коралі
Бо дівчинка загубилася коралі і наречений Сніжани обманював її
Що у Валентина була ще одна родина
Бо там перша чесна людина з роду Еулаківських померла від блискавки
Сашко і Софія зрубили шовковицю і в неї не влучила блискавка(не знайшла куди вдарити)
у 59 розділі, це свідчить про те, що прокляття спало, коли невиновна Катерина вижила