М
Молодежь
К
Компьютеры-и-электроника
Д
Дом-и-сад
С
Стиль-и-уход-за-собой
П
Праздники-и-традиции
Т
Транспорт
П
Путешествия
С
Семейная-жизнь
Ф
Философия-и-религия
Б
Без категории
М
Мир-работы
Х
Хобби-и-рукоделие
И
Искусство-и-развлечения
В
Взаимоотношения
З
Здоровье
К
Кулинария-и-гостеприимство
Ф
Финансы-и-бизнес
П
Питомцы-и-животные
О
Образование
О
Образование-и-коммуникации

1 Прочитайте вірші О. Теліги. 2 Виконайте завдання в робочому зошиті (письмово)

Питання:

1 Як ви думасте що змусило письменницю

звернутись

до сучасникіа ?

2 Проти чого виступає О. Теліга а поезії Сучасникам",

3 Що в поезії Сучасникам симеоліують образи

води, вогню, вітру?

4 Виконайте идейно - художній аналіз поезії "Радість .".

5. Дайте коротку відповідь що вас змушує радіти? чи приносять радість матеріальні статки?​

👇
Открыть все ответы
Ответ:
ledzep
ledzep
04.04.2023
Поява поезій «Чайка на крижині» та «Крила» пов’язана з перебуванням поетеси Ліни Костенко в Польщі, зокрема в порту міста Щецин, та міркуваннями про смисл життя людини, ЇЇ призначення на землі. Лірична героїня гає за красою Одри, кораблями біля причалів. Наступає весна, ламається крига. На одній із крижин жінка побачила чайку:Крига буйно ломилась у відкриті двері протоки.Лід кришився, б’ючись об каміння берегове…І нарешті по Одрі — темній, широкійНа останній крижині самотня чайка пливе. Крижина тонка й прозора, але чайці байдуже, вона не боїться загибелі в темних водах холодної річки, бо може злетіти будь-якої миті:- Дивна людино! Я ж маю крила, Нащо крилатим ґрунт під ногами?Це спонукало жінку до роздумів про смисл життя людини. Я думаю, що є щось спільне між ліричною героїнею та чайкою: може, самотність, а може, «крилатість». Адже й людина має крила, але, як птах, не літає, бо людські крила зроблені не з пір’я.Поезія «Крила» продовжує основну думку вірша «Чайка на крижині» про крилатість людини:А як же людина? А що ж людина? Живе на землі. Сама не літає. А крила має.Крилами, які тримають людину на землі, є чесність, щирість, поривання, вірність у коханні, довіра, працьовитість, щедрість, поетичність, надія, мрія, тобто усе найкраще, чим ми живемо. Життя безкрилої людини, котра не вміє мріяти, сіре й нецікаве. Вірш побудований на рефренах, на переліченні та протиставленні, короткому й чіткому вираженні думки.Читаючи поезії Л. Костенко, я задумалась над символічним значенням людських крил. Чим дорослішою стає людина, тим і крила її стають більшими. Для чого людині потрібні крила? Хіба вона літає? Так. Людина літає не тільки уві сні. Крила — це те, що ми називаємо духовністю. Чому ж тоді людина має крила, а не може полетіти? Мені здається, це залежить у більшій мірі від неї самої, її прагнення, бажання, цілеспрямованості, наполегливості,.старанності. Тому кожен повинен прагнути до самоствердження, самопізнання, розвитку найкращих душевних якостей, подолання життєвих труднощів у сучасному житті, а в цьому до наші крила.
4,5(23 оценок)
Ответ:
nnnnn777
nnnnn777
04.04.2023
Парк "Софіївка" знаходиться у прекрасному місті Умані.Це один із шедеврів садово-паркового мистецтва.
  Автором проекту є польський інженер Мецтель.Замовлення він отримав від магната Станіслава Потоцького.Парк "Софіївка" був подарунком його майбутній дружині Софії.
 Від Солодкого моря прокладено підземний канал що символізує річку Стікс.За міфологією цією річкою Харон перевозить душі померлих до царства Аїда.
 У парку висаджено дерева місцевих порід та екзотичні рослини з усього світу.Алеї прикрашено чарівними статуями античних богів та богинь які виготовили скульптори Італії.
Уманський парк є прекрасною памяткою що приваблює не лише українців але й іноземних гостей.
4,5(76 оценок)
Это интересно:
Новые ответы от MOGZ: Українська література
logo
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?
Спроси Mozg
Открыть лучший ответ