Объяснение:
Питання ролі митця в суспільстві було актуальним завжди: і століття тому, і у вирі сьогочасної дійсності. Так чи інакше, митець являє собою взірець мудрості, гідності, чесного служіння справедливості, наслідування споконвічних законів моралі. До його слова прислухаються, за ним йдуть.
Тому на ньому лежить надзвичайна відповідальність і за свою позицію та вчинки, і загалом за долю свого народу.
Своєю ідеєю поема “Давня казка” звернена і до сучасної дійсності, коли наша Україна, ставши на шлях незалежності, долає численні політичні, економічні й соціальні труднощі. Справжній поет не має права стояти осторонь цих негараздів, доки його народ буде виборювати щасливе життя для рідної землі.
Поема І. Франка" Мойсей " — вершина поетичної творчості поета. Тому ця поема змусила мене оній глубако задуматися
про Образ Мойсея.
Мойсей-Єврейський пророк. (Він вів свій народ з єгипетської неволі сорок років через важкі випробування до нової батьківщини-обітованої Богом землі.)
Віра пророка у велич власної місії. (Мойсей розуміє, що він зуміє вивести свій народ з неволі, але потрібен час, щоб люди поступово перебороли в собі психологію рабів.)
Велика любов до свого народу-основна риса характеру Мойсея. (У своїх вчинках він керується не стільки вказівками Єгови, як почуттям великої любові. Навіть гіркі образи і приниження не викликають в ньому злоби і ненависті.)
Вигнання Мойсея з табору. (Знеможений і знесилений народ, втративши віру в землю обітовану, зупинився на шляху до своєї мети, почав нехтувати своїм майбутнім, думаючи лише про задоволення щоденних потреб. Під свист і крики народ виганяє Мойсея з табору.)
Втрата Мойсеєм віри в священну ідею. (Коливання і сумніви підточують віру пророка у велику мету остаточно, за що він і був покараний Єговою.)
Смерть пророка. (Втративши віру, Мойсей перестає бути пророком, вмирає, не дійшовши зі своїм народом до бажаної мети.)
Справу, розпочату Мойсеєм, продовжують його учні. (Боротьбу за свободу, за вільну Вітчизну продовжують учні Мойсея під проводом нового вождя Єгошуа.)
Поєднання в образі Мойсея земного і вічного. (Образ Мойсея приваблює людство силою духу, невгасимою любов'ю до рідного народу
Объяснение:
Відповідь:
1. В якому містечку відбуваються події повісті? - Вишнопіль
2. Кому були подаровані коралі? - Клаві (прапрабабуся Софійки)
3. Що приносило намисто? - шастя у сімейному житті ( з такими словами ці коралі старець передав Клаві - І ще пам'ятай: захочеш собі нову долю знайти – вбери ці коралі і не скидай. Коли щастя прагнеш дітям-онукам своїм – убирати не здумай, заховай далеко й подаруй своїй доньці аж на весілля!)
4. Чому прабабуся не одягала коралі? - вирішила пожертвувати своїм щастям заради щастя дітей-онуків
5. Навіщо Вадим поцупив коралі? - не те, щоб поцупив, знайшов, коли Софійка їх загубила і замість того, щоб повернути коралі дівчинці (тим більше, що він знав чиї це коралі), Вадим відніс коралі знайомому, який виставив їх на продаж. Отже, Вадим вирішив продати коралі через свою жадібність.
6. Чому дворянинові Міщенку довелося тікати з рідного містечка - тому що він напився в гостях в Гордія Кулаківського і підписав документ, за умовами якого виходило, що нібито Данило Міщенкео продав Кулаківському маєтності всіх дворян Вишнополя з землями і будинками. Кулаківський сказав обуреним людям, що або вимагайте грошей у Міщенка (а у нього не було тих грошей), або викупіть у мене своє майно. Люди почали вимагати з Міщенка пояснень і грошей, доказів, що грошей він не брав у Міщенка не було, а тому він змушений був рятуватися втечею.
7. Як звали кохану Михайла? - Юзефа (пані Юзя)
8. Ким став Михайло Міщенков? - Михайло Міщенко після втечі батька і коли вся їхня родина через батька потрапила у кабалу до Гордія Кулаківського, змушений був працювати двірником у київського барона, де і познайомився з його донькою Юзефою. Пізніше почалася громадянська війна і він воював.
9. В яке дерево влучила блискавка? - в стару засохлу шовковицю
10. Чим найбільше відрізнялася Катерина від усіх Кулаківських? - вона була доброю, ніжною, чуйною, не жадібною, Софійка також зауважила під час своїх мандрів в минуле, що лише Катерину із Кулаківських вона побачила з квітами
11. Кому з героїв належать слова: “Гроші ведуться, щастя – ні грама!”? Так Вадим Кулаківський розказував Софійці про прокляття свого роду
12. Навіщо Софійка рятувала рід Кулаківських від прокляття? - вона була закохана у Вадима і заради нього, заради порятунку коханого від прокляття була ладна на все.
Пояснення: