М
Молодежь
К
Компьютеры-и-электроника
Д
Дом-и-сад
С
Стиль-и-уход-за-собой
П
Праздники-и-традиции
Т
Транспорт
П
Путешествия
С
Семейная-жизнь
Ф
Философия-и-религия
Б
Без категории
М
Мир-работы
Х
Хобби-и-рукоделие
И
Искусство-и-развлечения
В
Взаимоотношения
З
Здоровье
К
Кулинария-и-гостеприимство
Ф
Финансы-и-бизнес
П
Питомцы-и-животные
О
Образование
О
Образование-и-коммуникации

❤ "Русалонька із 7-В, або Прокляття роду Кулаківських"
1. Що привиділось Сашкові і Софійці? 2.Яка розмова відбулася між Яковом Гордійовичем і Лизаветою Львівною? 3. Що побачила Софійка у кімнаті після того, як Яків Гордійович пішов з дому? 4. Яка підозра виникла у Сашка? 5. Які прокляття діяли на сім`ю Кулаківських? 6. Яким було пророкування старця? Яке рішення приймає Софійка? 7. Кого побачила на світлині Софійка і до якого висновку вони з Сашком дійшли? 8. Яку розмову почула Софійка на обіді у Кулаківських? 9. Чому Толик передумав продавати хату баби Олени? 9. З ким познайомилась Русалонька в альтанці? 10. Що дізналася Софійка про Валентина? 11. Що трапилось із Катрусею? 12. Чи вдалося Софійці зарадити біді? 13. Як врятувалися Семенко і Катерина? 14. Що сказав старець Софійці і Сашку? 15. Яку новину розказав Вадим Софійці? 16.Яка несподіванка чекала Софійку? 17. Про що повідомив Сашко Софійці? ​

👇
Ответ:
Lugazat
Lugazat
01.07.2022

Відповідь:

Хочу відмітити, що питання складені так, що неможливо їх чітко пов"язати з якоюсь  конкретною ситуацією у творі...   Якщо вся відповідь не поміститься - решту в коментарі

1. Що привиділось Сашкові і Софійці? Не зрозуміло коли саме привиділося, але  думаю, що мова йде про той епізод, коли  вони разом забралися в квартиру поверхом нижче Софійчино ігали за бешкетом привидів. Цитата:  Здійнявся гармидер, писк і ґвалт. Час від часу влітали якісь блідо-синюваті люди! Стрибали, танцювали, трощили меблі, обривали картини…  Часом здавалося, що привиди от-от викриють їх із Сашком.  

2.Яка розмова відбулася між Яковом Гордійовичем і Лизаветою Львівною? Яків Гордійович звинуватив дружину у марнотратстві за те що вона запропонувала купити синові ласощів.  Цитата: Ліпше вгамуйте свій апетит. Погляньте, які часи! Усі бідують, війна, сирітські притулки по вінця заповнені! Кажіть і, що нам спокійно, що маємо повні засіки. А ви нарікаєте! Все, годі! У мене справи! А ви йдіть додому, порайте господарство й лягайте спати: і вечеряти не схочеться, і гасу не будете палити

3. Що побачила Софійка у кімнаті після того, як Яків Гордійович пішов з дому?  Софійка побачила як Лизавета одразу покинула шиття і швидко заходилася варити їсти для себе і сина.  Цитата: По тому, як за Яковом зачинилися двері, жінка ще хвилину-другу посиділа за шитвом. Коли вже рипнула й хвіртка, Лизавета Львівна поспішила до плити і заходилась мерщій топити. .. Швидко на припічку з'явилося кілька картоплин, цибулина, полумисок зі сметаною. Незабаром і в горщику забулькотіло.

4. Яка підозра виникла у Сашка? Сашко запідозрив, що саме Вадим поцупив Софійчині коралі

5. Які прокляття діяли на сім`ю Кулаківських?  Як сказав Вадим"В мене, як хочеш знати, рід проклятий. Гроші ведуться, щастя – ні грама!... Не я краду – прокляття моє краде!"

6. Яким було пророкування старця? Яке рішення приймає Софійка?  - Коли Софійка  запитала як можна зняти прокляття, то старець сказав "Перебирайся потрохи вперед, від покоління до покоління. Десь зустрінеш ту мить, коли можна спинити інший злочин, коли здатна будеш відвернути невідворотне". Софійка вирішила  все ж таки домогтися свого  і зняти прокляття.

7. Кого побачила на світлині Софійка і до якого висновку вони з Сашком дійшли?  Світлин було багато, яку саме мають на увазі в запитанні не зрозуміло. Хіба що ту, завдяки якій в минуле Софійка відправилася разом з Сашком. Тоді це була світлина Катерини. А Софійка і Сашко для порятунку Катерини в минулому  вирішили зрубати стару шовковицю.  

8. Яку розмову почула Софійка на обіді у Кулаківських? Обід у Кулаківських описаний, напевне, лише той, коли пригощали всіх бідних і немічних для порятунку Катерини. На цей обід потрапив і син Михайла Міщенка, який зізнався, що його батько взяв прізвище Білий.  

9. Чому Толик передумав продавати хату баби Олени? - Тому що дізнався про те, що у погребі на подвір"ї цієї хати вже більше 30 років переховується його дід-дезертир Василь Кулаківський.  

9. З ким познайомилась Русалонька в альтанці? з дочкою колишнього нареченого її тітоньки Сніжани-Валентина Білого. Дівчинку звали Іринка.    

10. Що дізналася Софійка про Валентина? Що він з корисливих мотивів одружився з самотньою дівчиною у якої була невеличка  кімнатка в Києві  в колишньому графському  палаці. Після народження донечки Валентин  покинув дружину з дитиною і ніяк їм  не допомагав. У Вишнополі зійшовся ще з однією жінкою, яка народила йому сина, але на цій жінці Валентин не спішив одружуватися і теж майже нічого їм не допомагав. Наявність дітей і колишніх стосунків Валентин приховував.      

11. Що трапилось із Катрусею? - вона загинула під час грози разом з нареченим і його родиною

12. Чи вдалося Софійці зарадити біді? - так. Саме Катруся найбільше заслуговувала із роду Кулаківських на порятунок від прокляття. І Софійці вдалося врятувати Катрусю, а заодно зняти прокляття.      

13. Як врятувалися Семенко і Катерина?  Спершу Сашко і Софійка  зрубали стару засохлу шовковицю, у яку влучила блискавка підчас грози. Для  більшої впевненості Софійка і Сашко прийшли в дім нареченої Катерини під видом жебраків і сказали: "Ми знаєм того старця, котрий порадив колись приготувати обід за здоров'я вашої Катерини. І принесли від нього ще одну пораду, – вказала на сінешню ляду, яка прикривала вхід до підвалу. – Пророкував, що сьогодні може статись біда, і радив пересидіти лиху годину в цій ямі".

14. Що сказав старець Софійці і Сашку? - – Те, що належить, ви зробили, – втупився невидющими очима в темряву. – Тепер життя поверне інакше. Катерина й Семен, хоча й не матимуть дітей, житимуть з батьками й бабою в тій хаті ще довго, щасливо і помруть своєю смертю. Правда, в кінці п'ятдесятих вони виїдуть зі старого будинку до нової квартири. Дім же розсиплеться від старості – блискавка в нього так і не вдарить.

Пояснення:

4,8(34 оценок)
Открыть все ответы
Ответ:
badder02021
badder02021
01.07.2022
В літературному творі "Уривок з поеми" автор, використовуючи мову літератури, описує долю України через персонажа - літературного героя. Важливо зрозуміти, що літературний герой - це вигаданий персонаж, створений автором для передачі своїх думок, ідей або емоцій. Таким чином, доля України в цьому вірші відображається через діалогу літературного героя з автором.

Для вірша "Уривок з поеми" не надана конкретна картина або опис долі України, але ми можемо проаналізувати ті елементи, що вказують на відповідь на це питання.

Перший крок - уважно прочитайте вірш і знайдіть рядки, які стосуються долі України. Скажімо, що вірш містить наступні рядки:

"Україно моя, країно моя,
Широконога в ніч на дах Землі.
Ти свята, ти світла, ти волелюбна,
Що чужинцям морг і мову зграєш."

Другий крок - проаналізуйте ці рядки, щоб зрозуміти, якою бачить автор долю України. У цьому прикладі, автор використовує метафори ("Широконога в ніч на дах Землі") та компліменти ("Ти свята, ти світла, ти волелюбна") для опису України. Це дає нам уявлення про долю України з точки зору автора - як великої, світлої та вільної країни.

Третій крок - поясніть, як саме ці рядки передають долю України. Метафора "Широконога в ніч на дах Землі" означає, що Україна займає почесне місце серед інших країн і відіграє важливу роль у світі. Компліменти про святість, світло і волелюбність України показують, що автор має позитивне ставлення до України і її долі.

Отже, згідно з цим віршем, автор бачить долю України як величну, світлу та волелюбну країну, яка відіграє важливу роль у світі. Це лише одна інтерпретація, інші читачі можуть мати різні думки про це.

Важливо зазначити, що літературна творчість - це суб'єктивний вид мистецтва, і різні люди можуть трактувати його по-різному. Завдання читача полягає в тому, щоб виокремити основні моменти, зрозуміти, що автор намагався передати і дійти своїх висновків на основі цих доказів.
4,8(86 оценок)
Ответ:
арина1494
арина1494
01.07.2022
Привет! Конечно, я готов помочь тебе с тестом на тему "Назар Стодоля". Вот несколько вопросов, которые могут войти в тест:

1. Кто такой Назар Стодоля?
Ответ: Назар Стодоля - герой народных украинских сказок и легенд. Он часто изображается как молодой и сильный мужчина, обладающий магическими способностями.

2. Что делал Назар Стодоля?
Ответ: Назар Стодоля помогал людям, выполняя различные задания и желания. Он мог справиться с любыми трудностями и исполнить любое желание, но иногда требовал взамен что-то ценное для человека.

3. Какими качествами обладал Назар Стодоля?
Ответ: Назар Стодоля был добрым, смелым и умным. Он всегда помогал людям, несмотря на сложности и опасности. Кроме того, у него была магическая сила и способности.

4. В чем заключается главная моральная ценность историй о Назаре Стодоле?
Ответ: Ценностью историй о Назаре Стодоле является доброта и готовность помочь другим людям. Герой всегда находил способы решить проблемы и исполнить желания, даже если это было сложно или опасно.

5. Какие сказки и легенды связаны с Назарем Стодолей?
Ответ: Среди известных сказок и легенд с участием Назаря Стодоли можно назвать "Назар Стодоля и Вий" и "Назар Стодоля и Змей Горыныч". В этих историях герой сражается с монстрами и спасает людей.

Таким образом, это примеры вопросов, которые можно включить в тест на тему "Назар Стодоля". Ученикам может быть полезно и интересно узнать о народной украинской культуре и легендарных героях, таких как Назар Стодоля.
4,4(8 оценок)
Это интересно:
Новые ответы от MOGZ: Українська література
logo
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?
Спроси Mozg
Открыть лучший ответ