Історичні пісні,як і думи,присвячені конкретним історичним подіям,оспівуванню історичних осіб. Найдавнішими з них є пісні,пов*язані з добою козаччини,зокрема-”Пісня про Байду”,що змальовує народного улюбленця Байду Вишневецького,який потрапив у неволю і,зазнавши страшних катувань,не зрадив свою Батьківщину. Історичні пісні — це фольклорні твори, присвячені певній історичній події, чи відомій історичній постаті.
Ду́ма — ліро-епічні твори української усної словесності про події з життя козаків XVI—XVIII століть. Дума (козацька дума) — жанр суто українського речитативного народного та героїчного ліро-епосу, який виконували мандрівні співці-музики: кобзарі, бандуристи, лірники в Центральній і Лівобережній Україні. головні властивості дум:громадське значення змісту;елегичний характер змісту;сумний мотив співу;журливе похитування співця при виконанні.
Друзья важны в жизни каждого человека. это самые близкие люди, которые придут на в трудную минуту, которым можно доверить любой секрет. друзья проводят с нами и радостные минуты, они делают праздник еще более ярким и веселым. я рад, что в моей жизни тоже есть друзья.нельзя просто выбрать человека себе в друзья. с одними сближаешься постепенно, потому что они рядом, например, в школе или во дворе. с другими знакомишься там, где проявляются общие интересы, например, в кружках или в спортивных секциях. и каждый раз однажды понимаешь, что этот человек стал тебе особенно близок и дорог, и что с ним хочется говорить на разные темы или даже просто быть рядом.здорово видеть своих друзей каждый день. но даже если этого не происходит, дружба все равно не исчезает. с некоторыми моими друзьями мы не видимся месяцами, но все равно остаемся друг другу родными. это важно, что в мире есть такие дорогие для тебя люди, которые не забудут и не предадут тебя, даже если ты будешь в отъезде или уедешь в другой город навсегда.у человека может быть только один, самый близкий друг. а может быть и так, что друзей у него много, и он никогда не остается один. нельзя сказать, сколько должно быть друзей у одного человека, и это позволяет нам самим выбирать и решать.
Символічною є сама назва. *Лебеді, які щороку відлітають на зиму в теплі краї, а потім повертаються, символізують плин життя- пройшов ще один рік. Вони також означають щасливе дитинство, відродження. Дід Дем'ян:»От і принесли нам лебеді на крилах життя... Весну й життя. Тепер все почне оживати: скресне крига на річках та озерах; розмерзнеться сік у деревах, прокинеться грім у хмарах, а сонце своїми ключами відімкне землю.»
*3емля - символізує отчий дім, живу істоту, щедрість, родючість.
Чоботи - достаток.
Церква - символ вічного Бога ння, духовне єднання. *Хата - символ Всесвіту;рідної землі, тепла, родинного затишку.
*Хліб - сіль - символ гостинності, добробуту, взаємодо братерської дружби.
*Страшний суд - символ справедливості, неминучості покарання за скоєне зло; символ рівності перед Богом; символ нового життя та безсмертя. *Рушник - символ злагоди, любові, подружньої вірності, гостинності, працелюбності.
Історичні пісні — це фольклорні твори, присвячені певній історичній події, чи відомій історичній постаті.
Ду́ма — ліро-епічні твори української усної словесності про події з життя козаків XVI—XVIII століть. Дума (козацька дума) — жанр суто українського речитативного народного та героїчного ліро-епосу, який виконували мандрівні співці-музики: кобзарі, бандуристи, лірники в Центральній і Лівобережній Україні.
головні властивості дум:громадське значення змісту;елегичний характер змісту;сумний мотив співу;журливе похитування співця при виконанні.