М
Молодежь
К
Компьютеры-и-электроника
Д
Дом-и-сад
С
Стиль-и-уход-за-собой
П
Праздники-и-традиции
Т
Транспорт
П
Путешествия
С
Семейная-жизнь
Ф
Философия-и-религия
Б
Без категории
М
Мир-работы
Х
Хобби-и-рукоделие
И
Искусство-и-развлечения
В
Взаимоотношения
З
Здоровье
К
Кулинария-и-гостеприимство
Ф
Финансы-и-бизнес
П
Питомцы-и-животные
О
Образование
О
Образование-и-коммуникации

4. Розкажіть про епос як один з основних літературних родів, його особливості, жанри. Проілюструйте відповідь прикладами. (6-7 речень)

👇
Ответ:
АрТёМкА945
АрТёМкА945
15.05.2023

Епос- це рід літератури, у якому обов'язково присутня авторська розповідь, оповідь про події. Написаний прозою. Епос поділяють на три групи: великі, середні і малі жанри. До великих жанрів належить роман(Г. Тютюник "Вир") і епопея(Л. Толстой"Війна і мир"), до середніх- повість(Т. Шевченко "Художник), і до малих-новела, оповідання(І Карпенко-Карий"Дорогою ціною"), нарис, притча, казка, байка(Крилов).

Объяснение:

4,7(34 оценок)
Открыть все ответы
Ответ:
Машуля1790
Машуля1790
15.05.2023

Історичні пісні та думи - жанри української народної творчості. Дуже специфічний за походженням жанр думи. Він притаманний тільки українській національній культурі. Появу українських дум учені дослідники пов'язують з козаччиною. Боротьба козаків із завойовниками-турками, татарами, життя бранців у турецькій неволі, тяжкий їх побут на галерах, морські походи козаків, козацькі повстання проти Польщі - усі ці події були мотивами українських дум.

До кращих українських дум належать "Дума про козака Голоту", "Дума про Марусю Богуславку", "Дума про Самійла Кішку", "Дума про Івана Богуна" та ін.

За змістом думи дуже подібні до історичних пісень, а за виконанням - до плачів, голосінь. Автори дум невідомі. Ними переважно були учасники подій- козацьких битв і походів. Кобзарі, лірники, бандуристи під супровід своїх інструментів речитативом виконували їх. Від села до села, від міста до міста розносили вони вісті про славу і подвиги героїв, їх мужність, героїзм і гарячу любов до України. І. Франко назвав думи й історичні пісні безсмертними пам'ятками, створеними генієм самого народу.

У відтворенні подвигів героїв у думах, як і в історичних піснях, реалізм поєднувався з романтичним ореолом. Щедро використовувалися у думах та історичних піснях народнопоетичні символи (орел, сокіл - козак; крук, ворон - ворог; зозуля - мати, вдова), порівняння (скрива, як вовк, споглядає). У текстах дум трапляються заперечні порівняння: "Ой та то ж не пили пилили, Не тумани вставали, - Як із землі турецької, Із віри бусурманської, З города Азова, з тяжкої неволі Три брати втікали".

Стилістичну функцію уповільнення розповіді в думах відіграють синонімічні повтори-тавтологія (думає-гадає, грає-виграває).

Мова дум, як й історичних пісень, збагачена постійними епітетами: кінь у козака завжди вороний; козак постійно у русі, в дії, тому перед ним стелиться шлях широкий, битий; він обороняє землю християнську.

4,8(79 оценок)
Ответ:
Xaby
Xaby
15.05.2023
Порівняння: кругом поле, як те море, одна як сирота, як голубка без голуба, без милого батько, мати як чужії люди, без милого сонце світить як ворог сміється, сохне вона як квіточка, за перший раз як за той рік, полетіла мов на крилах
Епітети: стан високий, лист широкий, карі оченята, біле личко, обоє раденькі, білим світом, чужії люди, мій милий, живий козаченько, торішню вроду
Звертання: дівчата, моя доню, іди доню,бабусенько, голубонько, ненько, серце моє, бабусю, тополенько, лебедонько, мамо, доле, Боже
Повторення: якби, не, ніхто голуб
4,4(34 оценок)
Это интересно:
Новые ответы от MOGZ: Українська література
logo
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?
Спроси Mozg
Открыть лучший ответ