Объяснение:
Мета: продовжувати опрацювання ідейно-художнього змісту твору, характеризувати вчинки і поведінку головних героїв твору, виразно переказувати цікаві епізоди повісті; розвивати культуру зв’язного мовлення, логічне мислення, пам’ять, творчу уяву школярів; зіставляти описане з реальним життям; вміння характеризувати героїв, грамотно і послідовно висловлювати свої думки, судження; виховувати позитивні риси характеру на прикладі головних героїв, повагу до творчості Стельмаха.
Тип уроку: урок засвоєння нових знань.
Обладнання: текст твору, учнівські малюнки "Яким я уявляю чудовисько біля озера", дидактичний матеріал.
Природа вклала в людину необхідність
турбуватися про інших людей.
М. Аврелій
ХІД УРОКУ
I. Організація початку уроку.
Привітання, перевірка стану готовності учнів до уроку.
II. Перевірка домашнього завдання. Актуалізація опорних знань, умінь, навичок.
1. Літературна гра "Так — ні".
✵ Митько прочитав Сергієві про страшних драконів з острова Мадагаскар. (Ні.)
✵ Хохуля — дивний за походженням вид тварин третинного періоду, що зберігся до наших днів. (Так.)
✵ Сергій висунув сміливу наукову гіпотезу про давнього звіра. (Ні.)
✵ Митько із задоволенням читає про варана. (Так.)
✵ Митько сказав, що назва села Юрківка походить від юрського періоду. (Так.)
✵ На березі озера діти знайшли ріжки та ніжки козеняти, якого з’їло чудовисько. (Ні.)
Саме людина здатна творити, змінювати себе та світ. Рано чи пізно у кожної людини настає момент у житті коли вона задумується на рахунок самореалізації, життєвої позиції та висот яких вона прагне досягти.
Саме людина здатна творити, змінювати себе та світ. Рано чи пізно у кожної людини настає момент у житті коли вона задумується на рахунок самореалізації, життєвої позиції та висот яких вона прагне досягти. Людина - найбільша цінність світу... І те як вона буде змінювати світ залежить від самої людини. Тобто від її характеру, інтелектуалу, знань, отже від того, що їй надається в готовому вигляді, а формується завдяки власним зусиллям.