[] – примітки від мене
"Маленький принц" – всесвітньо відома повість Антуана де Сент-Екзюпері. В ній дійсно майстерно розкриваються поняття дружби та щирого кохання, справедливості та честі, людських взаємовідносин загалом.
Автор порівнює такі різні дитяче та доросле мислення. Адже ми неначе з різних планет! З часом деякі люди забувають про справжні цінності, спираючись на "серйозні проблеми". Маленький принц, як представник дітей, протягом повісті постійно дивується: "Дорослі – дійсно дивний народ" [Краще уточни цитату, адже я читала в російському перекладі.]
На прикладі короля, пьяниці, ділової людини та інших, ми бачимо моделі поведінки різних людей. Людей, чиє мислення таке далеке від нашого принца, який не може знайти однодумця. Пьяниця постійно жаліється на життя, не намагаючись нічого змінити. Король бажає правити тим, чого навіть не існує. Ділова людина тішить себе іллюзіями володіння зірками, хоча все, що може з ними зробити – покласти до банку.
Коли Маленький принц знайомиться с лисом, його внутрішній світ здригається. Лис повчає нового друга разом з читачами: "Ти відповідаєш за того, кого приручив". [Уточнити цитату] Тварина та людина знайомляться близько та стають справжніми друзями.
Підсумовуючи, я можу сказати, що в репліках майже усіх героїв ми можемо знайти для себе повчальний сенс, важливу мораль. Певно, саме тому цей твір викликає таке захоплення у людей різних національностей та поколіннь.
ответ: "Катерина" Тарас Шевченко
Катерина є головною героїнею поеми Т. Г. Шевченка. Це селянська дівчина, довірлива і щира, здатна по-справжньому покохати людину, котра зовсім не гідна її кохання. Бувши молодою і вродливою, вона привернула увагу царського офіцера, який, як їй здавалося, покохав її. Залишаючи Катерину, офіцер обіцяв повернутися і одружитися з нею. Катерина вірила: вона виглядала його майже щодня і не звертала уваги на плітки сусідів, від яких тепер змушена була ховатися,через такий сором.
А коханий вже й забув її. В нього таких скільки завгодно. Тому він зовсім і збирався повертатись до Катерини. Він не думав що через нього її виженуть з дому, що вона піде шукати його з малою дитиною на руках, ночуватиме попід тинами і проситиме до вже зовсім не сподівався, що вона зустріне колись його.
Москаль відрікся від Катерини, а вона вважала його своїм єдиним захисником, думала, що він налагодить її з сином життя, сподівалася що кохає її. Пізнавши який він насправді, Катерина не витримує жорстокої зради і закінчує життя самогубством.
До свого села, до сусідів і батьків, які її вигнали, вона повертатися не могла,не могла більше жити з дитиною серед чужих людей, котрі відверталися від неї, дізнавшись, хто вона така.
Міфами називаються давні оповіді про створення світу, походження людини, про діяння богів та героїв. Вони були складені ще за часів, коли людина не могла пояснити виникнення світу, появу людини на Землі, явища природи через брак знань.
Одним із найпопулярніших міфів Давньої Греції і сьогодні залишається міф про могутнього напівбога Геракла, найбільш шанованого греками героя. Про нього створено цілий цикл міфів, у яких описано його життя: від чудесного народження до самої смерті. Народився Геракл у сім'ї смертних людей Алкмени та Амфітріона, онука славного Персея. Але батьком його був сам верховний бог Зевс. Він хотів, щоб його син володарював над усім своїм родом. Та ревнива Зевсова дружина Гера зробила так, щоб влада дісталася іншому представнику цього роду - Еврісфею. Тоді Зевс укладає з Герою угоду: Геракл буде під владою Еврісфея, доки за його наказом не здійснить дванадцять великих подвигів. Після цього він стане вільним та безсмертним. Так могутній герой дістав своє ім'я - Геракл - той, хто звершує подвиги через утиски Гери.
Мені дуже подобається цей міфічний герой. Він хоробрий, сильний, сміливо йде до своєї мети, незважаючи на перешкоди. Особливо мені сподобалась оповідь про шостий подвиг Геракла "Стайні царя Авгія".
Світлоносний бог сонця Геліос дав своєму синові Авгію величезні багатства. У нього були численні табуни. За наказом Еврісфея Геракл повинен був очистити від гною стайні царя Авгія. Геракл запропонував Авгієві очистити за один день усі його величезні стайні, якщо той погодиться віддати десяту частину своїх табунів. Авгій погодився, бо йому здавалося, що неможливо виконати таку роботу. Геракл повалив дві протилежні стіни, що оточували стайні, і відвів у них воду двох річок. Вода цих рік за один день винесла весь гній зі стаєнь, а Геракл знову звів стіни. Коли герой прийшов за винагородою, то цар не віддав йому обіцяного. Але через кілька років, уже звільнившись від служби Еврісфеєві, Геракл помстився цареві Еліди. Він із великим військом переміг царя Авгія у кровопролитній битві. Після перемоги Геракл приніс жертви олімпійським богам і встановив олімпійські ігри, які й проводились греками із того часу кожні чотири роки.
Найбільше в міфі про шостий подвиг Геракла мені сподобалось те, що герой при здійсненні його виявив не тільки силу, а й кмітливість.