Павло Глазовий іменини аналіз УМОЛЯЮ
Іменини
Зібралися якось гості В Козолупа Мини — Випивали, відзначали Його іменини. Вийшов Мина із-за столу, Взяв за руку тітку, Та й пустився вибивати Громову чечітку. Раптом хлопчик-п’ятиліток Вскочив у кімнату. — Там тебе до телефону Викликають, тату! — Бач, синочку, всі вітають Мину Козолупа! — Ні... Питають, який дурень У підлогу гупа!
Г. Сковорода дійшов висновку, що щастя треба шукати в нас самих. Усякий мусить пізнати свою натуру, свої нахили. І щастя можна придбати, будуючи життя на вічному, а не на тлінному.
Сковорода свободу називав "головною мірою" у своєму житті, вважав це основною метою, до якої повинні прагнутитрудящі люди. Бо кожен мусить бути гідним свого справжнього призначення - творити своє власне і загальне щастя.
Творчість Г. Сковороди є яскравою сторінкою у житті нашого народу. У його творах відобразилися світогляд б мислення, жива душа українців. Він довів, однією з важливих передумов дружби є єдність уподобань і занять, яким присвячує себе людина. Подібність душ і моральні чесноти він ставить на перше місце у дружній прихильності і симпатіях однієї людини до іншої.
Отже, твори видатного байкаря є повчальними, бо доводять нам, що без праці і дружби неможливе життя. А це не може не захоплювати.