Зав’язка. У пановій Богдановій квартирі на Русанівці уподобав собі з’являтися один привид, дуже патріотично настроєний. Саме він попередив про те, що має статися злочин: коштовну українську реліквію, старовинну козацьку шаблю мають за великі гроші продати за кордон. Де шукати реліквію привид пояснив жестами. Сім’я Руснаків на машині Машці вирушають на пошуки реліквії. — Розвиток дій. У пошуках шаблі: від замку до замку з небезпечними пригодами — Кульмінація. Разом із пластунами Северином та Василем Наталці вдається розгадати таємницю козацької шаблі. Зустріч всіх героїв у Хотинській фортеці. Намагання Миршавого продати шаблю Дебелому. Наступ привидів. — Розв’язка. Миршавий віддає шаблю Наталчиній матері. Наталочка отримує відзнаку пластунських вмілостей. — Епілог – шабля в руках актора козака Андрія під час виконання вистави.
1.Ростуть (або виростають) крила - Хто-небудь відчуває приплив сили, енергії, натхнення.
2. Як на крилах - у доброму настрої, на піднесенні; дуже швидко.
3. Під своє крило - для захисту, опікування.
4. Надавати крила - викликати в кого-небудь піднесення, натхнення, почуття впевненості в собі, у своїх силах, здібностях.
5. Обламувати крила - позбавити кого-небудь високих прагнень, поривань, мрій.
6. Опустити крила - утратити впевненість у собі, примиритися з чимось, зневіритись у своїх силах.
7. Обпалювати собі крила - зазнавати невдачі в чому-небудь; не досягати чогось бажаного.
8. Складати крильця - відмовитися від будь-яких дій, від боротьби; скорятися.
9. Підрізати крила - позбавити кого-небудь можливості здійснювати щось; підірвати міць, знесилити когось або обмежити коло діяльності