М
Молодежь
К
Компьютеры-и-электроника
Д
Дом-и-сад
С
Стиль-и-уход-за-собой
П
Праздники-и-традиции
Т
Транспорт
П
Путешествия
С
Семейная-жизнь
Ф
Философия-и-религия
Б
Без категории
М
Мир-работы
Х
Хобби-и-рукоделие
И
Искусство-и-развлечения
В
Взаимоотношения
З
Здоровье
К
Кулинария-и-гостеприимство
Ф
Финансы-и-бизнес
П
Питомцы-и-животные
О
Образование
О
Образование-и-коммуникации

Оберіть письменника доби романтизму, якого називали «шотландським чарівником». Він зрозумів, що «народ хоче отримати свою історію з рук поета, а не історика. Він
прагне не переліку сухих наукових фактів, а фактів, знову розчинених у тій первісній
поезії, з якої вони народилися».

Обери один варіант

Р.Л. Стівенсон
А.К. Дойл
Р. Бернс
В. Скотт
Д. Стюарт

👇
Ответ:
Nastya0bendy
Nastya0bendy
30.04.2020

В. Скотт

Объяснение:

4,4(2 оценок)
Открыть все ответы
Ответ:
Илья2389
Илья2389
30.04.2020

Відповідь:

Чиї це слова (за твором Івана Карпенка-Карого «Мартин Боруля»):

1. «...діло Борулі веду проти Красовського, а діло Красовського - проти Борулі. Їздю на своїх конях по просителях: і коней годують, і мене годують, і фурмана годують. І платять!... Нарешті: чи виграв, чи програв, а грошики дай! Живи - не тужи! Все одно що лікар: чи вилічив, чи залічив, - плати!»?    Трандалєва

9. Скільки рублів обіцяв дати Мартин Боруля Націєвському, коли він жениться на Марисі?   500 рублів цитата: "Та ми вже зовсім скінчили з ним: п'ятсот рублів приданого, весілля на наш кошт, два годи доставлять у город топливо і деякі предмети на продовольствіє і хату поставить у городі ..."

10. Кому з персонажів твору Івана Карпенка-Карого «Мартин Боруля» належать слова:«Нам що? Вдень наробишся, а ввечері, разом з соловейком, щебечем по садках»? Миколі (коханий Марисі так говорив до Степана)

 11. З ким у Мартина Борулі виник конфлікт через те, що його назвали «бидлом», а сина – «телям»?   з Красовським  Виходить, я - не бидло і син мій - не теля!.. І щоб після цього Мартин Боруля, уродзоний шляхтич, записаний во 2-ю часть дворянської родословної книги, подарував якому-небудь приймаку Красовському свою обіду?)

12. Яка тема п'єси Івана Карпенка-Карого «Мартин Боруля»? здобування хліборобом дворянських прав

 13.  Чому Мартину Борулі, герою твору Івана Карпенка-Карого, відмовили в дворянстві?  у документах поплутали букви в прізвищі героя і виявилося, що документи Борулі підроблені (цитата: І через що? Пустяк! Сказано у бумазі, що не так хвамилія стоїть: у нових бумагах — Боруля, а у старих — Беруля!..

14  На якому музичному інструменті добре грає Націєвський, персонаж п'єси Івана Карпенка-Карого «Мартин Боруля»?  гітарі Цитата  Входе   Націєвський, з гітарою в руках  

15. Коли обіцяла Марися вийти заміж за Націєвського?  як у івку соловейко заспіває Цитата: Люблю другого, йому слово подала, і не розлучить нас ніхто — хіба могила, а за вас я тоді вийду заміж, як у івку " соловейко заспіває!

16 . Укажіть, яким елементом сюжету п’єси є епізод, коли Боруля палить папери, що дають право на дворянство. Розв'язка  

17 . Події у творі "Мартин Боруля" розгортаються у такій послідовності

 викрадення коней в Омелька - приїзд на заручини Націєвського - звільнення Степана з роботи - згода Борулі на шлюб Марисі з Миколою

18 . Що, крім коней, в Омелька вкрали в місті?   чоботи й кобеняк

19 . Події у творі "Мартин Боруля" відбуваються  у середині ХІХ століття

20.  Укажіть головну думку п’єси «Мартин Боруля».   висміювання підміни етичних цінностей становою приналежністю

Пояснення:

4,7(22 оценок)
Ответ:
Леночка177
Леночка177
30.04.2020
Вы будете смеяться, но всё что связано с Тарасом Шевченко и его «Кобзарём» напрямую связано с одним из методов захвата власти в чужой стране. Я подробно покажу это ниже мне в этом простой и логичный анализ прижизненных и последующих изданий его произведений.Что то странное творится и с «Кобзарём» и с его автором.При жизни Т. Г. Шевченко было несколько изданий «Кобзаря»:— первое, в 1840 году в Санкт-Петербурге, книга насчитывала всего 20 страниц;— второе издание было в 1844 году вместе с поэмой «Гайдамаки», под общим названием «Чигиринский кобзарь», и появилось исключительно потому, что сама по себе поэма «Гайдамаки» изданная в 1841-1842 году, почти не продавалась, а с 1844 года шла в «нагрузку» ко второму изданию «Кобзаря»;— третье издание было уже в 1860 году, уже после возвращения Шевченко из москалей (из солдат), обратно в Питер.Но вот что интересно, ни одно прижизненное издание «Кобзаря»  простому человеку посмотреть нереально! Даже фотокопии нормальной нет, что бы можно было посмотреть на каком же всё таки языке писал свои вирши нынешний «классик украинской литературы». Я даже больше скажу, даже посмертные издания «Кобзаря» практически отсутствуют до советского времени, а те что есть – почему то были составлены, отредактированы и переведены (!) во Львове (в то время Львов это не Россия, не Украина, а Австро-Венгрия!)!Хотя прямо о переводе трудов Шевченко не написано, а написано «выверено» по, внимание (!) «оригинальным рукописям Шевченко»!
4,6(17 оценок)
Новые ответы от MOGZ: Українська література
logo
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?
Спроси Mozg
Открыть лучший ответ