М
Молодежь
К
Компьютеры-и-электроника
Д
Дом-и-сад
С
Стиль-и-уход-за-собой
П
Праздники-и-традиции
Т
Транспорт
П
Путешествия
С
Семейная-жизнь
Ф
Философия-и-религия
Б
Без категории
М
Мир-работы
Х
Хобби-и-рукоделие
И
Искусство-и-развлечения
В
Взаимоотношения
З
Здоровье
К
Кулинария-и-гостеприимство
Ф
Финансы-и-бизнес
П
Питомцы-и-животные
О
Образование
О
Образование-и-коммуникации

Встановіть відповідність між назвою поняття та його визначенням Контраст А Побудова літературного твору Б Твір, у якому наявні описи звитяжних сторінок історії народу, а герої служать високим ідеалам людства гуманності, свободи та братерства В Головна узагальнювальна думка твору або система таких думок г Прийом, що показує перетворення людини на рослину чи тварину Балада 3 Тдея 4 Героїко- романтична повість Композиція д Жанр ліро-епічної поезії, історико-героїчного або соціально-побутового характеру з драматичним сюжетом Різко окреслена протилежність у чомусь 5 6 Метаморфози

👇
Открыть все ответы
Ответ:
1greg
1greg
10.05.2023
Тема: зображення ставлення людини до природи та різниці у її сприйнятті хлопчиком та дідусем. Ідея: оспівування краси природи та гідного ставлення до неї крізь призму розуміння маленького хлопчика Олеся. Жанр: автобіографічне оповідання. «Дивак» головні герої: Олесь (головний персонаж); Федько Тойкало, дід Прокоп, вчителька Матильда Петрівна, матір Наталка, школярі, селяни (другорядні персонажі). Проблематика «Дивак» єдності людини і природи; добро і зло; духовної краси особистості. Цитатна характеристика описів природи у творі «Дивак» — поведінка дятла («Зачувши людину, дятел перестав цюкати, повів гартованим дзьобом з боку в бік і націлив його на Олеся: чого тобі тутечки? Здригнувся, хльоснув крилом по корі і зник, залишивши у вузенькому дуплі шишку»); — природа навколо школи («По той бік мосту, через вигін, червоніє крізь біле плетиво запорошених дерев цегляна школа. З бовдурів дим угору тополиними стовпами. Повітря пахне торф’яним духом і весняним випаром сирих вільхових дров. Ліворуч від мосту чорніють миї, виграючи на сонці блискучими хвильками,— там б’ють джерела»); — замерзла річка («Олесь ліг долілиць, притиснув скроню до льоду і почав розглядати дно. Воно тьмарилось мулистим пилком, пускало бульбашки, котрі прилипали до криги — білі, круглі, як воляче око. Течія розчісувала зелений кушир, пряли тоненькими ніжками якісь жучки, боком долаючи пружний струмінь»); — ліс увечері («У кущах, заплетених осокою, шарудів вітер, попискували миші; а в березі терлись одна об одну вільхи, сповнюючи луг тривожним стогоном


4,5(70 оценок)
Ответ:
дарий833
дарий833
10.05.2023
На мою думку, на виховання дитини дуже позначається вплив оточення. У творі "Шпага Славка Беркути" це добре видно. Юлько, який виховувався у благополучній сім'ї, мав гарні відносини з матір'ю, виріс дуже розбещеним та невихованим хлопчиком. Не зважаючи на добрі відносини Славка до Юлька, Юлько ненавидів Славка Беркуту. На це не було ніяких підстав. Славко завжди допомагав своєму другові. Одного разу Славко піддався у турніри по шахматам Юлькові. Після хвороби Юлько Ващук згубив, граючись у снігу, шапку, і Славко, як гарний друг, віддав Юльку свою. Здавалось би, на згевагу та ненависть не було підстав, але Юлько не зважав на це.
Славко Беркута мав гарні відносини з свохм оточенням:друзями, батьками, зі свохм тренером. цей влив оточенні, на відміну від Юлька, зробив Славка мужнім і водночас хорошою людиною. Славко хворів важкою хворобою, алк він зміг її подолати завдяки своїм друзям, батькам.
Наколишнє оточення впливає н людину по-різному, особливо на виховання дітей. Воно дуже важливе для кожного з нас. Оточення навколо дитини позначається, як і у його відношенню до рідних та близькиц людец, так і на поставу дитини в суспільстві. Важливо пам'ятати і те, що суспільство для кожної людини відіграж великк що, і не варто зневажати цим.
4,5(91 оценок)
Это интересно:
Новые ответы от MOGZ: Українська література
logo
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?
Спроси Mozg
Открыть лучший ответ