Дума про Марусю Богуславку» є перлиною українського народного епосу.
У ній йдеться про те, як у турецькій неволі уже тридцять літ перебуває сімсот козаків. Одного разу до ув’язнених прийшла «дівка-бранка, Маруся, попівна Богуславка» і запитала, чи не знають вони, який сьогодні день «в землі християнській».
Невольники, які тридцять літ «Божого світу, сонця праведного» не бачили, звісно, знати не могли. Тоді Маруся повідомила, що «завтра святий празник, роковий день великдень». Вона просила козаків не лаяти, не проклинати її за те, що нагадала про празник.
Объяснение:
В сучасному світі, де матеріальні цінності займають значне місце в житті людини, здається, що все можна виміряти грошима. Але, насправді, це не так.
Гроші - це тільки засіб для задоволення матеріальних потреб людини. Вони не можуть визначити справжні цінності в житті, такі як любов, дружба, сім'я, здоров'я, гармонія зі світом та природою.
Крім того, гроші не можуть замінити досвід, емоції та спогади, які можуть зробити життя багатшим та значущішим. Тому, коли людина виключно фокусується на нагромадженні багатства, вона може втратити інші цінності, які не можна виміряти грошима.
Крім того, в нашому світі є багато людей, які живуть в бідності та не мають можливості навіть задовольнити базові потреби. Для таких людей гроші можуть бути дуже важливими, але навіть для них гроші не можуть замінити інші цінності, які допомагають відчувати себе щасливим та задоволеним.
Отже, можна сказати, що гроші - це важливий засіб для задоволення матеріальних потреб людини, але не можуть бути єдиним критерієм успіху та щастя. Важливо збалансувати матеріальне та духовне в житті, навчитися цінувати інші цінності та радіти життю у всіх його аспектах.