В автобіографічному творі М. Стельмаха «Гуси-лебеді летять» ми маємо чудову можливість зустрітися з письменником, коли він був ще маленьким, простежити, як формувався його світогляд, проаналізувати витоки його письменницького хисту.
З раннього дитинства сувора дійсність повоєнних років перепліталася в Михайлика з казковим сприйняттям навколишнього світу. Зростаючи в подільському селі серед мальовничої природи й чесних, працьовитих людей, він учився людяності, щирості, любові до рідного краю. Його вчителями були власні батьки, дідусь і бабуся, веселі Мар’яна та Люба та інші.
Від батька Михайлик перейняв любов до роботи в полі, повагу до землі, що дарує врожай, від матері — доброту й закоханість у неперевершену красу української природи. Дідусь навчив його не лише бути майстром на всі руки, цінувати дотепний гумор, але й опоетизовувати природні явища, бачити незвичайне, прекрасне в простому.
Михайлик рано навчився читати, і книги стали його вірними друзями та мудрими порадниками. Більш за все він прагнув учитися й докладав усіх зусиль для здійснення своєї мети. Ні брак підручників і зошитів, ні відсутність взуття не могли його зупинити. Хлопчик власноруч робив чорнило й босоніж бігав по морозу до школи, а коли випав сніг, його через усе село носив батько, загорнувши в кирею.
Поруч із життєрадісністю, ліричністю, безпосередністю в Михайлика формуються й такі риси, як глибока пошана до батьків, чесність, працьовитість, співчуття, щире вболівання за вбогих односельчан.
Кожний день Михайлика сповнений чарівності, різних пригод і таємниць. І в усьому виявляється його гідність і щира вдача: за розвагами хлопчик не забуває про свої обов’язки, з радістю допомагає своїм батькам і подружці — лісовичці Любі.
Образ Михайлика справляє гарне враження на читача. Мені б
хотілося, щоб якомога більше людей були схожими на цього хлопчика.
ответ:Сюжетні елементи:
Експозиція
Зав'язка
Розвиток подій
Кульмінація
Розв'язка
Події з повісті:
А) 2) Зав'язка - приїзд панночки з міста після закінчення навчання й обрання Устини покоївкою.
В) 3) Розвиток подій - панночка побила бабусю-кріпачку, хотіла побити Устину, але за неї заступився Прокіп.
Б) 3) Розвиток подій - загострення відносин між панночкою і кріпаками через її жорстокість; заміжжя панночки, переїзд її до чоловіка на хутір.
Г) 4) Кульмінація - переїзд Устини до міста, рекрутство Прокопа.
Д) 5) Розв'язка - знайомство з Устиною, з іншими героями і подіями.
Таким чином, відповідність між сюжетними елементами і подіями повісті "Інститутка" така:
Експозиція - відсутня в наданому списку подій.
Зав'язка - А) приїзд панночки з міста після закінчення навчання й обрання Устини покоївкою.
Розвиток подій - В) панночка побила бабусю-кріпачку, хотіла побити Устину, але за неї заступився Прокіп; Б) загострення відносин між панночкою і кріпаками через її жорстокість; заміжжя панночки, переїзд її до чоловіка на хутір.
Кульмінація - Г) переїзд Устини до міста, рекрутство Прокопа.
Розв'язка - Д) знайомство з Устиною, з іншими героями і подіями.
Объяснение: