Відповідь:
Дракон Грицько – добрий та чуйний дракон, який «вилупився з яйця, що пролежало, може, із сотню літ у печер», жив на світі близько восьми років і про його існування ніхто не знав. Нікому було його виховувати, малий навіть не знав, що йому їсти, тому харчувався травичкою, не вживав м’яса, нікому не чинив кривди.
Згодом Дракон потоваришував із пустельником, який навчив його грамоти. Грицько почав читати, писати вірші, знайомитись з богословськими творами. Грицько навіть намагається контролювати свою справжню природу, випускаючи полум’я лише вгору. Так він намагається не зашкодити природі, береже її від пожежі.
Проте спокійне життя Дракона триває недовго. Князь оголошує на нього полювання і до нього йдуть лицарі, а згодом і зовсім вбивають його. Ніхто не зважає на те, що «цей дракон якийсь дуже дивний. Ні на кого не нападає, нікого не вбиває». Всі люди були ласі збагачення, мали на меті лише власні цілі.
Отже, у творі Ю. Винничука Дракон зображується як поет та християнин. Це добра, не хижа істота, яка нікому не хоче чинити зла. Грицько дбає про природу, їсть листячка, контролює свою справжню суть.
Пояснення:
Не можна сказати, що збірка має якусь одну тему. Однак, можна назвати основні:
- переосмислення долі України на прикладах інших народів - один з дослідників творчості Лесі Українки, Б. Якубський, називає цю тему "екзотичною" - «Єврейські мелодії», «Сфінкс», «Легенди», «Саул», «Ра-Менеїс», «Трагедія», «Жертва»;
- переосмислення власного життя, за Б.Якубським, - "інтимна" тема- цикл з чотирьох поезій «Хвилини», «Забуті слова»; «Минаю я було долини й гори», «Хочеш знати, чим справді було»;
- місце митця у житті суспільства - 6 поезій під спільною назвою «Ритми», «Завжди терновий вінець буде кращий...»;
- наслідування народних пісень з їхніми одвічними мотивами - «Гей піду я в ті зелені гори», «Темна хмара, а веселка ясна», «Ой здається – не журюся, таки ж я не рада», «Ой піду я в бір темнесенький, там суха смерека»
Є, звичайно, й інші теми, але вони не притаманні усій збірці, хоча й підіймаються в окремих поезіях.
«Сміхологія. Цеглина» (2022)
Объяснение:
https://lira-k.com.ua/books/hudozhn%D1%96/smihologija--ceglyna--povna-zbirka.html