Відповідь:
«Пісня про рушник» - в) вірш
«Скарб» - г) пригодницька повість
«Неймовірні пригоди Івана Сили» - а) оповідання
«Гер переможений» - д) історична повість
Пояснення:
Україна живе, бореться, не вся, правда, а лише завдяки свідомим одиницям і творам Великого Кобзаря, який наснажує, надихає до здобуття волі. Саме тому, що «не вмирає душа наша, не вмирає воля». Маємо волю в особі народу, а душа — це Великий Тарас, який розбудив українців до самостійного життя. Адже «нема на світі України, немає другого Дніпра». Ось тому наше завдання боротися за волю бідного й упослідженого народу, Україні — право бути між інших держав багатою і мудрою, національно свідомою в усьому. Насамперед, у собі. Такий Він. Тарас Шевченко.
Якщо будемо разом — об’єднаємося, обнімемося, як заповідав Тарас і молив нас усіх про це, — Україна буде багатою, а її люди щасливими. Це треба робити повсякчас, бо скуплять і з’їдять, розпотрошать. Не стане знаку на землі ніколи.
Відповідь:
Автор – Тарас Шевченко
Рік написання – 1838
Жанр – вірш
Тема “Думка”: зображення суму, туги козака за рідним краєм, батьком, ненькою старою, молодою дівчиною під час перебування далеко на морі.
Ідея “Думка”: співчуття козаку, який повсякчас сумує за милою країною («думав доля зустрінеться, а спіткалося горе»).
Основна думка: наймилішим для кожної людини є те місце, де вона народилася, живе, — батьківська хата, люди, природа, і коли втрачається це все, то відчуваєш себе нещасним, самотнім.
Настрій вірша – сумний, тужливий
Пояснення:
Відповідь:
«Пісня про рушник» - вірш
«Скарб» - оповідання
«Неймовірні пригоди Івана Сили» - пригодницька повість
«Гер переможений» - історична повість