Я не згодна з тим, що ви говорите, проте буду до останньої краплини крові захищати ваше право висловлювати свою думку(Вольтер).
Одним із видатних літературних митців, які добре розуміли своє покликання та бачили його в служінні своєму народові, була видатна українська поетеса Леся Українка. Вона не тільки розуміла, але й діяла, ніколи не відступаючи від своїх переконань. Вона створювала свої безсмертні поезії попри відчай і розчарування, попри хворобу та інші удари долі. Її твори стали свідченням відповідального ставлення до поетичного слова, а найяскравіше переконливу роль поезії у житті суспільства Леся Українка розкрила у своїй поемі «Давня казка».
Складно бути об’єктивним в оцінці ролі суспільства в житті людини, адже кожен з нас є його частиною і дивиться на цю проблему зсередини. А для вивчення будь-чого дуже корисно крім цього подивитися на це щось з боку й неупереджено, адже митець — особа, яка займається мистецтвом, зокрема професійно. Цей термін є ширшим за поняття «художник», під нього підпадають і ті мистецькі діячі, які не займаються образотворчим мистецтвом безпосередньо.
Головним героєм поеми "Давня казка" є поет, що "мав талант до віршів не позичений, а власний". Він був звичайною людиною, але його пісня "розходилась по світу стоголосою луною". До його слова прислухається молодь, бо воно давало пораду.
Ця поезія припала мені до душі, бо незалежний поет не забуває "про страшні народні рани" і до останнього подиху служить народові.
Таким чином, поет для Лесі Українки — активна людина, яка потрібна народові та суспільству.
Объяснение:
мне сделать укр літ
Говорюща риба з казки Емми Андрієвської мала добре серце, але була “соромом родини”, бо не мовчала як інші. Тому її вигнали з риб’ячої громади. Але героїня привітна, щира, добра, вірна, готова до іншим. Надмірка балакучість є її недоліком, навіть якщо не було співрозмовника, то вона говорила сама з собою. Рибі пощастило, коли вона зустріла рибалку. Вони почали товаришувати. На жаль, через свою довірливість говорюща риба загинула на
сковорці дружини рибалки. Рибалка був невдахою: йому не щастило з уловом, дружина постійно сварилася, докоряла чоловікові. Та говорюща риба розуміла чоловіка краще, ніж люди, і стала допомагати. Добрий рибалка не здивувався зустрічі з балакучою рибою, став їй другом. Він дослухався до порад риби і був щасливий приятелювати з нею.
Джерело: https://dovidka.biz.ua/govoryushha-riba-geroyi/
Вони робили собі курбало у потоці, глибоке місце, і, роздягтись, бовтались в нім, як двоє лісних звірят, що не знають, що таке сором.
Тепер Іван був уже легінь, стрункий і міцний, як смерічка, мастив кучері маслом, носив широкий черес і пишну кресаню.
Марічка любила, коли він грав на флоярі.